Negen eeuwen feestelijk gevierd Oranje honkbal sterk in Havenstad èn EK Zomerfeesten rondom wandelevenement Dubbele veijaardag op Kagerplassen firiftijVT w npf R RR 900 jaar bestaat Abcoude, een plaatsje aan de Angstel onder de rook van Amsterdam, dit jaar. Om dat te vie ren, werden tal van festiviteiten georganiseerd. Echt feest was het bijvoorbeeld in de grote tent die de afgelo pen periode enkele malen werd opgezet. Voor de aan kleding ervan en voor de plaatsing van tapfaciliteiten zorgde onze reclame service dienst. Op de foto een kij kje in de tent - ditmaal in Amstel kleuren - tijdens een optreden van Donna Lynton. Het is niet te zien dat bui ten de tent een uithoudingsslag werd geleverd. In het aangrenzende tennispark vond namelijk een 24 uur durende tennismarathon plaats. Ongetwijfeld zullen nog vele van dergelij ke evenementen de Abcoudena ren dit jaar attent maken op het 900-jarig bestaan van hun woonplaats. Drie wedstrijden had de Nederlandse honkbalploeg nodig tijdens het Europese Kampioenschap Honkbal in Haarlem, om de titel op te eisen. Italië, regerend kam pioen tot dan toe, was verslagen. Oranje had overigens uitgebreid kunnen oefenen bij het 'World Port Tourna ment', dat dit jaar voor het eerst werd georganiseerd. Het toernooi vond plaats bij honkbalvereniging Neptu- nus in Rotterdam. De Raadskelder, de ontvangstruimte aan de Crooswijksesingel, was de locatie waar de pers conferentie plaatsvond voorafgaand aan dit Haven steden toernooi. Andere deelnemers kwamen uit de Verenigde Staten, Cuba en Curagao. Slechts 2.000 van de bijna 24.000 gestarte wandelaars slaagden er niet in de Vierdaagse van Nijmegen te vol brengen. De anderen die spierpijn, vermoeidheid, bla ren en wisselende weersomstandigheden goed wisten te trotseren, werden 19 juli enthousiast verwelkomd bij de finish op het Keizer Karelplein. Daar stond ook de grote ronde Heinekentent, waar alle dorstigen voor een drankje terecht konden. Hoewel, eigenlijk kon dat in geheel Nijmegen. Want van oudsher is Nijmegen in de Vierdaagse-week één bruisende, feestende stad. Het begint al de zaterdag voor de eerste vierdaagse-étappe. In de gehele binnenstad worden taps neergezet en ver hogen horeca-exploitanten de sfeer door bands in te huren. Op Plein '44, dat is omgetoverd tot één groot Heineken terras met diverse tappunten, treden de hele feestweek bekende artiesten op. Een ander onderdeel vormt het vuurwerk dat altijd aan het einde van de eer ste wandeldag wordt afgestoken. Ook dit jaar trok dit vuurwerk 'De Waal in vlammen' veel toeschouwers, die met luid applaus hun waardering lieten blijken voor het door Heineken aangeboden spektakel. Traditiegetrouw is het wedstrijdelement belangrijk in de Kaagweek. Vooral in de Regenboogklasse gaat het er altijd fel aan toe tussen de twee partijen: de Hollan ders en de Friezen. Met name, omdat sinds 1978 de 'Holland-Frieslandbeker', inzet van de strijd op de Kagerplassen, ieder jaar naar de Hollandse ploeg is gegaan. Dit jaar vormde daarop geen uitzondering want mede dank zij de zege van Martin Heineke op de laatste dag, werden de Hollanders weer winnaar. 'Regenbogen' waren niet de enige op het water, ook tal van andere scheepstypen kwamen in diverse klassen tegen elkaar uit. Maar bijna nog meer dan de wedstrij den, vroegen de feestelijkheden in Kaag en Warmond de aandacht. Feest omdat de organiserende Konink lijke Watersportvereniging De Kaag in 1985 haar 75- jarig bestaan viert èn omdat de Kaagweek dit jaar haar 65e editie beleefde. Ondermeer in een grote, door ons concern aangeklede, feesttent werden deze verjaardagen gevierd.

Vers van 't Vat | 1985 | | pagina 29