Topgolf in Noordwijk Grootscheepse belangstelling voor Sail De golfsport in Nederland kan zich verheugen in een alsmaar stijgende belangstelling. De strijd eind juli om de internationale open golf titel '85 van Nederland heeft daaraan zeker bijgedragen. Vooral door de aanwezig heid van internationale topspelers zoals ondermeer de Duitser Bernard Langer en de Australiër Graham Marsh. Langer -hij werd in '81 op slag wereldberoemd in golfkringen door in een boom te klimmen en van daaruit verder te spelen toen zijn bal daar tussen de tak ken was beland- won vorig jaar het open Nederlands f j kampioenschap. Marsh eindigde toen als tweede. Dit jaar waren de rollen omgedraaid; Marsh de eindover winning en Langer op de tweede plaats. Heineken spon sorde dit evenement dat in de media veel belangstelling kreeg. Op het terrein van de Noordwijkse Golfclub waren voor de bezoekers verschillende terrasjes inge richt. Reclameborden gaven aan dat Heineken het tweede hole had geadopteerd. Bovendien waren bij de oneven holes koelboxen neergezet met frisdranken uit ons assortiment ten behoeve van de golfers. 'Love for Sail' luidde de tekst op stickers, die waren gemaakt met het oog op deze maritieme manifesta tie in de hoofdstad. Uit het bezoe kersaantal tijdens het evenement bleek overduidelijk dat de Neder landers werkelijk van Sail houden. Naar schatting vijf miljoen bezoe kers, drie miljoen meer dan was ver wacht, heeft Sail Amsterdam '85 getrokken. Hun belangstelling gold vooral de imposante windjammers met de klinkende namen als Ame rigo Vespucci, Dar Mlodziezy, Libertad en Krusenshtern. Maar ook de vele andere schepen en scheepjes die op het IJ aanwezig waren. Kijken kon men ook naar de vele overige activiteiten die van 1 tot en met 6 augustus op het water waren georganiseerd. Niet op het water maar in de lucht speelden zich de eerste Saildag ook boeiende taferelen af. Bert Huizenga demon streerde met zijn in Seven-Up kleu ren geschilderde Pitts Special duize lingwekkende figuren, nadat eerst de leden van het Pepsi Parateam kleurige streamers in de lucht had den getrokken terwijl ze naar bene den kwamenHet is niet zo verwon- derlijk dat de Amsterdamse horeca bedrijven deze dagen gouden tij den beleefden. Ook in de tot Sail- café omgedoopte loods op de Oostelijke Handelskade stonden de tapkranen niet stil. Uit de tap kwam uiteraard Heineken, het bier van een van de hoofdsponsors van Sail Amsterdam.

Vers van 't Vat | 1985 | | pagina 28