Met fris sportief de zomer in Niet alle vogels leggen een ei in mei... 'In mei leggen alle vogels een ei' luidt een bekend gezegde. Hoewel de dierenverzorgers ter aanmoediging zes kleine kleiheuvels hadden gebouwd in de kantoortuin van Zoeterwoudehebben de 15 flamingo's zich niet laten verleiden ook een ei te leggen op zo'n heuvel. Ook nu zal dat niet meer gebeuren, het broedseizoen is over. We moeten dus wachten tot volgend jaar mei. De flamingo's hebben er inmiddels wel de leeftijd voor. En ook beide geslach ten zijn vertegenwoordigd in de groep. Dat heeft een endoscopisch onderzoek in het voorjaar uitgewezen. Dat onderzoek was nodig omdat er geen uiterlijke verschillen zijn tussen mannelijke- en vrouwelijke flamingo's. Een aan diergaarde Blijdorp verbon den arts heeft de flamingo's daartoe dit voorjaar onder narcose gebracht om door inwendig onderzoek vast te kunnen stellen welk geslacht de vogels hadden. Dit onderzoek vond plaats met behulp van een buisje, waaraan een lampje is bevestigd. Nadat een sneetje is gemaakt in het onderlichaam van de vogel, kan dit buisje naar binnen worden gebracht. Zo bepaalt de dierenarts de sexe van de flamingo. Na afloop van dit 'sexen' werd de wond gehecht, waarna al spoedig de verdoving was uitgewerkt. Maar de vogels zelf vonden de uitslag van het onderzoek blijkbaar geen reden om een nestje te gaan bouwen. Badhanddoeken met het logo van een van onze produkten maken al lang deel uit van het assortiment reclame artikelen voor het personeel. Sinds kort zijn er ook artikelen verkrijgbaar voor diegenen die hun vrije tijd wat actiever willen doorbrengen. Voor de tennissers is er bijvoorbeeld een blikje met drie tennisballen. Aardig is dat het blikje er uit ziet als een blikje 7-Up. Ook de ballen zijn voorzien van het bekende rode 7-Up vignetHet blik en de ballen zien er niet alleen fraai uit, maar zijn ook zeer geschikt voor het doel waarvoor ze zijn gemaakt. Zo zijn de ballen goedgekeurd door de Amerikaanse Tennisbond en lucht dicht verpakt in het blik. Dit is met behulp van een plastic deksel opnieuw afsluitbaar. Niet alleen handig voor op de tennis baan, maar ook bruikbaar bij tal van andere sportactiviteiten, zijn de hoofd- en polsbanden van Sourcy. De artikelen zijn op de gebruikelijke wijze te verkrijgen in de personeelsuitgifte- magazijnen. 5

Vers van 't Vat | 1985 | | pagina 5