Buitenlandse ploegen bij 13e Heineken Roei-Vierkamp Super bierpul voor café Meüef Bender De dertiende versie van de Heineken Roei-Vierkamp vond plaats op 6 en 7 april. Hieraan namen dit jaar niet alleen Nederlandse ploegen deel. De organiserende roeivereniging Nereus had namelijk ter gelegenheid van haar 100-jarig bestaan enige buitenlandse ploe gen uitgenodigd. Tot ieders verrassing waren het ook deze ploegen, Renngemeinschaft Ruhrgebiet en University of London Boat Club, die met de prijzen naar huis gingen. Allen die tijdens dit Paasweekeinde in de nabijheid van de Amsterdamse Amstel liepen, zagen daar niet alleen de bekende Hei neken reclameborden, start- en finishdoeken en de jury wagen, maar ook de Heineken bierboeier in het water. Deze deed uiteraard niet mee aan de vierkamp. Ze zullen blij geweest zijn dat ze er waren, de klan ten van Melief Bender. Die middag van de 29e maart was er een klein feestje in dit gerenommeerde Rotterdamse café. Eigenaar Willem Langstraat had zich opnieuw onderscheiden van zijn collega's. Met ruim 1200 hectoliter had hij de hoogste omzet in 1984 van de Rotterdamse Heineken café's. En dat werd gevierd. De brouwerij was er met een delega tie op uit getrokken om de 'beste gastheer van Rot terdam', zoals hoofd horecagebied Rotterdam A.C. Redelé hem omschreef, te feliciteren .Willem Langs traat kreeg een haast manshoge replica van een Hei neken pul van waaruit hij staandevoets zijn dank woord aan personeel en klanten uitsprak. En voor alle aanwezigen in het stampvolle café zat er uiter aard een rondje in het vat! Op de foto Langstraat, k in de pul, geflankeerd door zijn medewerkers (rechts). Links proost de heer Redelé hem toe. Op de voorgrond links hoofd verkoop J.H. Dello.

Vers van 't Vat | 1985 | | pagina 40