Er zit muziek in Heineken I Longdrink met B3 appelsap valt m de prijzen Leiden in de ban van de jazz Van Monique Coebergh uit Schiedam kregen we deze foto. Zij schrijft dat haar verbazing groot was, toen zij deze Heineken gitaar aantrof in een stoffig winkel straatje in Boston (de Verenigde Staten) vorig jaar september. Het is wel duidelijk dat er muziek in Heineken zit. Met een flink aantal flesjes B3-appelsap in z'n koffer reisde de heer R. Geurtz uit Nieuw-Venncp naar Ham burg voor de finale van de I.C.C. (International Cock tail Competition). Met een fraaie shaker -mengbeker waarin cocktails bereid worden- behorende bij de derde plaats keerde deze bartender van Le Bar in Hotel de l'Europe uit Amsterdam voldaan weer huiswaarts. Die derde plaats werd hem toegekend na loting, want in het eindklassement behaalde hij net zoveel punten als een Portugese deelnemer, waarmee zij beiden op de tweede plaats eindigden. Het lot moest toen beslissen. Geen geringe prestatie dus van de heer Geurtz als men weet dat niet minder dan 90 deelnemers uit 28 verschil lende landen deelnamen aan deze finalewedstrijd. 'Route one-O-one' is de naam van de longdrink waar mee de heer Geurtz de Nederlandse eer in Hamburg redde; twee andere Nederlandse deelnemers eindigden in hun klasse respectievelijk op de 20-ste en 21-ste plaats. Al vele jaren en met een hoop plezier mengt de bartender allerlei drankjes tot kleurige en vooral sma kelijke composities. "Een gezellige bezigheid die ik iedereen kan aanbevelen. Wie er mee wil beginnen kan ik adviseren een boekje te kopen waarin kant-en-klare cocktailrecepten staan vermeld. Later kun je dan zelf experimenteren", aldus de heer Geurtz die het idee voor zijn winnende longdrink opdeed tijdens een reis door Amerika. Daar volgde hij ondermeer de kustweg Route 101 -die loopt van Canada naar Mexico- en nut tigde onderweg appelsap met Amaretto, een zoete Ita liaanse likeur op basis van abrikozen-pitten. Het was een en al jazzmuziek wat de klok sloeg in Lei den in de week van 13 tot en met 20 januariDe staats secretaris van WVC, de heer Van der Reijden - een geboren en getogen Leidenaar - mocht de opening van de Leidse Jazz Week verrichten, en greep die gelegen heid aan om plaats te nemen achter een drumstelVele binnen- en buitenlandse artiesten van naam (Rosa King, Chris Barber, Rita Reys, Woody Shaw en vele, vele anderen) volgden later in zijn spoor en lieten het talrijke publiek genieten van prima muziek in de meest uiteenlopende stromingen van de jazz. Het Leidse Waaggebouw en de Stadsgehoorzaal - waar het klapstuk van de week plaatsvond met het Keytown Jazz Festival - waren de voornaamste locaties waar op meerdere podia werd opgetreden. Maar ook in de wat kleinere gelegenheden in de Leidse binnenstad drong het jazzfestijn door. Binnen en buiten waren tal van reclame-uitingen van Heineken aangebracht, en in zowel het Waaggebouw als de Stadsschouwburg waren extra tapfaciliteiten geplaatst. Heineken was op die wijze nadrukkelijk aanwezig bij dit jaarlijkse eve- nement dat in jazz-kringen meer en meer aan aanzien wint. Eenmaal weer thuis experimenteerde hij verder op dat gegeven en kwam uiteindelijk uit op de longdrink Route one-O-one waarvan de samenstelling als volgt is: 35 cc Tequila mengen met 5 cc Cointreau. Een lange citroenschil als een spiraal in een longdrinkglas aanbren gen en ijsblokjes en het mengsel toevoegen. B3 appelsap d'r bij en 'op top' nogeens 20 cc Ama retto di Saronne schenken. Proost!

Vers van 't Vat | 1985 | | pagina 28