Bokma medewerker wint golftoemooi Marathon 6-daagse slaat aan Overkomelijke hindernissen in Zuidlaren mmmmJ .1 De heer W. Kers, die bij de advocaatafdeling van de Bokmavestiging te Leeuwarden werkzaam is, is een verwoed golfer. Diverse toernooien heeft hij al opzijn naam mogen schrijven. Vorig jaar deed hij dat weeren wel bij het International Spanish Open Classic Golf toemooi, dat werd georganiseerd door de Spaanse Hole-in-one club. Aan dit toernooi namen zo'n 150 deelnemers uit zes verschillende landen deel. Daarbij werd elke dag, verspreid over drie golfbanen, een ronde gespeeld die ongeveer vijf uur duurde. "De banen waren ontzettend mooi, maar lang en vreselijk moeilijk met veel waterpartijen en grote hoogteverschillen in de banen", vertelt de heer Kers. Na een spannende week stond de heer Kers echter met in totaal 230 slagen op een bijzonder eer volle eerste plaats. Van 24 november tot en met 2 december vond in de Prins Bernhardhoeve te Zuidlaren voor de 30e maal het Internationale Indoor Concour Hippique plaats, waaraan ook deze keer weer tal van bekende ruiters deelnamen. Zoals gebruikelijk stond de donderdag voor een belangrijk gedeelte in het teken van Heine- ken door de voor die avond vastgestelde internatio nale springconcoursen om de Heineken-prijs en de Pepsi-Cola-prijs. Beide rubrieken gaven uitstekende ruitersport te zien met als zeer terechte winnaar van dc Heineken-prijs de Engelsman Robert Smith met Sanyo Vista, waarna de Italiaan Diego Deriu met Fanando na een spannende barrage de Pepsi-Cola- Prijs in de wacht wist te slepenDe betreffende prijzen werden overhandigd door respectievelijk de heer J.G. Teeken, Hoofd Horccagebied Groningen/Fries land/Drente en (op de foto) de heer B. v.d. Meulen, filiaalbeheerder van Drankenhandel Groningen. Voor het tweede jaar werd in december de Heineken Schaatsmarathon 6-daagse verreden. Opnieuw in de vorm van een proef, omdat de eerste versie in 1983 niet het gewenste aantal toeschouwers naar de banen had weten te trekken. Met een enigszins aangepaste formule werd het deze keer een groter succes: meer dan 15.000 toeschouwers bezochten de wedstrijden en vooral de publieke belangstelling tijdens de finale in Alkmaar gaf aan dat het marathonschaatsen steeds populairder wordt. De resultaten waren voor Direc teur Bier A. Oostra aanleiding om tijdens de prijsuit reiking aan te kondigen dat de Heineken Zesdaagse zo goed als zeker een vervolg zal krijgen. Dat leverde hem vooral ook van de rijders veel bijval op. Zij beschouwen de Marathon Zesdaagse als een uniek evenement in het schaatsseizoen. Gedurende vijf avonden en een middag streden A-rijders, veteranen en dames om de gouden, zilveren en bronzen schaats. Bij de A-rijders werd Henri Ruitenberg winnaar, gevolgd door Gert Jacobs en Jos Pronk die zijn Gou den Schaats van vorig jaar nu zag vervangen door een bronzen exemplaar. Bij de veteranen won Jan Visser het gouden kleinood voor Jac. de Vries en good-old Jeen van den Berg. Ineke Kooiman werd eerste bij de dames, Lilian van Tol werd tweede en Atje Keulen- Deelstra liet vele, jaren jongere, schaatsters achter zich door de bronzen schaats te winnen. "V

Vers van 't Vat | 1985 | | pagina 29