Heineken zesspan bij Jumping Horecagala in Schiedam Bongers beste biljarter 47/1 Op de foto ziet u Jos Bongers tijdens de Nederlandse kampioenschappen biljarten 47/1 in het Zeeuwse Middelburg, waar hij nationaal kampioen werd. De paaltjes met het Heineken vignet, waarvan één achter hem zichtbaar is, markeerden de ruimte rondom de biljarts. Het Heineken logo kwam ook terug bij de parasols in de hal, waar enkele zitjes waren gecreëerd, en op vanen boven de tribunes en naast de telborden. Op de elfde dag van de elfde maand was het feest in Schiedam. Hoewel die datum al op carnavalsactivitei ten duidt, was het niet alles carnaval dat de klok sloeg. Een groep horeca-ondernemers uit Schiedam, die zich in een officiële vereniging hebben vereend om hun stad nieuw leven in te blazen, had de organisatie daarvan in handen. De dag had daarom ook de naam 'Horecagala '84' meegekregen. In een grote sporthal trad een keur van artiesten op. Van 11 uur 's ochtends tot 6 uur 's mid dags was er een speciaal programma voor de kinderen. Groot succes daarbij bleek het Pepsi-Cola springkus sen, waarop de jeugd zich naar hartelust kon vermaken. Na elf uur in de avond vond een verkiezing plaats van de kasteleinsprins. Dit werd H. Bruggeman van het (Heineken) nachtcafé Lion d'Or. Van 8 tot en met 11 november vond in de RAI het internationale concours hippique Jumping Amsterdam plaats. De vrijdagavond was ook wel de 'Heineken- avond'. Voor de beide rubrieken, het internationaal jachtspringconcours en het nationaal sprinconcours tabel A daarna, was door ons concern een prijs beschik baar gesteld. Een zilveren bierpul werd na afloop van de eerste rubriek door algemeen directeur van Heine ken Nederland B.V., drs. A. Oostra, overhandigd aan de Franse winnar Christophe Cuyer (zie foto). Zijn paard Geline d'Herfraie kreeg voor de goede prestaties de bekende Heineken deken omgehangen. Ook over handigde de heer Oostra aan de winnaar van de laatste rubriek, Jan vanTuyl, zijn prijs: een kristallen bierpul. Tussen de twee springwedstrijden in stonden de eigen Heineken paarden in de schijnwerpers. Namens de Stichting Jumping bedankte de heer Arts allereerst onze 'oude' paarden voor hun jarenlange diensten tijden de Jumping. Vervolgens heette hij hun opvolgers welkom. Wie dat waren kon het publiek snel zien. In een prachtige aanspanning kwamen de Shires voor de Heineken spanwagen de piste binnenHet was voor het eerst dat ze in zesspan te zien waren bij een evene ment. Daarvoor hadden ze samen met de koetsiers een tiendaagse cursus gevolgd bij oud-wereldkampioen Tjeerd Veldstra. Ook tijdens de Jumping stond hij onze koetsiers met raad en daad terzijde.

Vers van 't Vat | 1984 | | pagina 30