Kruiswoordraadsel Smultip HEINEKEN BINDT DE SCHAATSEN WEER ONDER BIJ MARATHON 6-DAAGSE -:V» ^Vf-Kn BH 1 2 3 4 5 G 1 8 9 10 11 12 13 14 15 2 3 4 5 6 1 8 9 10 11 12 13 14 15 Horizontaal: 1. vonkoverbrenger - plantengroei; 2. rampspoed - krijgsmacht - opstandje; 3. aanwijzend voornaamwoord - bijbelse figuur - stompzinnig - ampère; 4. weksignaal - muuropening - vlek; 5. vlijtig - Perzië - agavevezels; 6. hevig - vreemde munt - plaats in Zwitserland - plaatsje aan de Dedemsvaart; 7. pasvorm - spitszuil - gereed - bazige vrouw; 8. maanstand - Duits telwoord - valies; 9. klein vertrek - kiem - wijnmaat - rivier in Frankrijk; 10. boom - deel van een huis - nakomelingschap - telwoord; 11. ijverig - elk - voor alle anderen; 12. toegankelijk - slee - appel - gemalin van Zeus; 13. tijding - omroep zonder leden - gast - halfaap; 14. geluid van een ezel - peilteken in vloeistofmaat - plaats in Engeland - geneeskrachtig balletje; 15. bijbelse figuur - iemand die een Romaanse taal als moedertaal heeft - Frans lidwoord - hertog (Engels). Verticaal: 1. bedrijfsleer; 2. vette vloeistof - plant - melkachtige witte halfedelsteen; 3. lekkernij - dun - water - onmeetbaar Van Yvonne Bruis, tijdelijk werkzaam bij public relations Nederland in Zoc- terwoude, is het volgende recept afkomstig. Flet is een tip voor een zeer snel te bereiden, maar zeer machtig gerecht. Benodigd: 1/8 liter slagroom 1 plak ham van ongeveer 1 ons Vhons Roquefort of Danish Blue Groene lintmacaroni Bereiding: Kook de macaroni. Laat ondertussen de slagroom met de kaas op een zacht vuurtje langzaam smelten. Snijd de ham in blokjes en voeg deze blokjes aan het kaas/roommengsel toe wan neer dit is gesmolten. Meng het geheel door de macaroni, wanneer deze gereed is. getal; 4. ingewand van een haring - het geheel der liefdegevoelens - hatelijke opmerking; 5. voorzetsel vogelprodukt - het spottend andersom zeggen - dans; 6. en dergelijke - stelkunde - Chinese munt - eer; 7. zonder gevaar - hetzelfde - groente; 8. op een andere plaats - gevangenis - nobel - schuifbak; 9. plezier - astatium - rivier in Frankrijk - middag; 10. ik - inwonend assistente omroepvereniging - schrijflijn; 11. voorzetsel - plaats in Noord-Brabant - geestelijke met kleine wijding - plaats in Gelderland; 12. geneesheer - berg op Kreta - vis - hallucinaties verwekkende chemische stof; 13. openbaar vervoermiddel - blauwe edelsteen - en omstreken - plutonium; 14. insekt - vismaat - vloertegel; 15. ivoor - soort verlichting - en andere - snelle loop - linnen weefsel. Zeven jaar na het laatste Heineken Schaatsfestijn, startte Heineken vorig jaar met een nieuw evenement op het ijs: 'de Heineken Schaatsmarathon 6- daagse'. Volgende maand zal de 2e Schaatsmarathon 6-daagse worden gehouden. Dit jaar betreft het ook nog een proef. Mocht het evenement na afloop als goed geslaagd worden beschouwd, dan zal worden bezien of het jaarlijks zal worden herhaald. De 2e Schaatsmarathon 6-daagse vindt plaats van dinsdag 11 december tot en met zondag 16 december, wanneer de finale wordt gehouden in Alkmaar. De voorgaande dagen is het schaatscircus te vinden op de kunstijsbanen van Alk maar, Heerenveen, Assen, Haarlem en Amsterdam. Alleen de finale wordt 's middags gehouden, de overige wed strijden vinden plaats in de avonduren. Aan de schaatsmarathon nemen de volgende categorieën deel: Dames, Veteranen, A-rijders en B-rijders. Gezien het grote aantal liefhebbers in de laatste categorie, geldt hiervoor een dagklassement. Voor de eerste drie groepen wordt een algemeen klasse ment opgesteld. Hiervoor tellen de vier beste uitslagen, inclusief de finale, 30 mee. Net als vorig jaar zal er bij het algemeen klassement per categorie worden gereden om de gouden, zilve ren en bronzen schaats. Jos Pronk, Jan Visser en Coby Borst waren in 1983 de winnaars van de gouden schaatsen bij respectievelijk de A-rijders, Veteranen en Dames. Óf zij hun succes van vorig jaar opnieuw weten voort te zetten, zal volgende maand blijken. Nadere informatie over het pro gramma en de aanvangstijden zult u binnenkort aantreffen op de publica tieborden.

Vers van 't Vat | 1984 | | pagina 30