"Wij zijn er op tijd in geslaagd ons aan te passen aan een situatie van stagnerende groei" Europa wordt het nieuwe werkterrein van drs. P.P. Snoep nadat hij enkele jaren leiding heeft gegeven aan de Nederlandse bieroperatie. Met hem kijken we terug op ontwikkelingen in de Nederlandse markt en wordt vooruit geblikt naar zijn nieuwe taken. Elders in dit nummer komt ook de opvolger van de heer Snoep, drs. A. Oostra aan het woord. VERTREKKEND ALGEMEEN DIRECTEUR P.P. SNOEP: "Ik zal Nederland wel missen", zegt de heer Snoep. "Ik heb heel fijn gewerkt met allerlei mensen. Ik wil hen aüen danken voor die plezierige samenwerking. Daardoor is er veel werk verzet waarmee een goede basis is gelegd voor de toekomstige ontwikkelingen. Ik zal vanuit mijn nieuwe functie met extra belangstelling de ontwikkelingen in Nederland volgen en ik wens mijn opvolger en zijn medewerkers alle succes toe in de komende jaren." U gaat vanuit de Nederlandse organisatie naar 'Europa'. Wat wordt er anders in uw werk? "Ik denk dat er twee grote verschillen zullen zijn. Het eerste is dat mijn huidige baan in een werkmaatschap pij sterk operationeel is getint. Je bent steeds gewel dig druk bezig en overal bij betrokken. Bovendien, dat is het tweede verschilben je betrekkelijk lang met één onderwerp bezig. Op Europees niveau is de horizon ook letterlijk breder, wisselen de onder werpen waar je aan werkt elkaar sneller af. Je komt sneller in de afwisselende problemen van de verschil lende landen terecht. En onder die omstandigheden is het natuurlijk ondoenlijk om zélf alle zaken te doen. Dat is ook niet de bedoeling: de eerste verantwoordelijk heid hoort in de landen zélf thuis, bij het management ter plaatse." "Dat zal overigens voor mij wel moeilijk zijn: om me er niet direct mee te bemoeien. Maar ik denk dat ik dat gauw genoeg geleerd heb als ik me realiseer hoeveel Europese projecten er lopenIk vind het reuze leuk om naar het internationale werkveld over te stappen; anderzijds zal het me wel moeite kosten om het Nederlandse team te verla ten. Ik heb altijd erg prettig gewerkt in de Nederlandse organisatie." Wat ziet u als uw belangrijkste taak? "Het belangrijkste lijkt me, dat we komen tot een solide Europese basis voor de toekomstige activiteiten van de onderneming. Dat geldt voor zowel de onderneming als voor de merken en dan vooral het merk Heineken. De recente uitbreidingen in Frankrijk en de deelname in Spanje zijn daarin natuurlijk belangrijke stappen." "Er wordt ook grote waarde gehecht aan de wens dat de werkmaatschappijen gaan werken volgens een door allen onderschreven Euro pese koers. Daar wijden we binnenkort met de Europese algemeen directeuren een bijeenkomst aan. Met inachtname van de zelfstan digheid van de verschillende bedrijven moeten we zien te komen tot een eenheid van visie en aanpak." "Verder vind ik het persoon lij k een uitdaging om in mijn nieuwe functie ervoor te helpen zorgen dat de juiste mensen op de juiste plaatsen terecht komen en dat de beschikbare gelden op de beste manier besteed en geïnvesteerd worden. Maar ook andere beleidszaken in de sfeer van techniek en marketing hoop ik als 'stadhouder' van de Raad van Bestuur goed te kunnen begeleiden." Hoe ziet u Heineken 's rol in de Europese markt? "Er liggen goede kansen voor ons in vrijwel geheel Europa. Door onze aanpak van lokale produktie-eenhe- den met lokale merken met daarboven een Europees Heineken merk geplaatstdat kan groeien naar het 'pre mium' bier van geheel Europa. Dat zal overigens een hele dobber worden. Er moet aansluiting gevonden worden tussen de positie van

Vers van 't Vat | 1984 | | pagina 6