Sourcy prijs naar Heineken man Cultuur voor jong en oud Jong leven in Zoeterwoude Op de 18e augustus waren de ogen van allen die van sport houden, gericht op Almere. Daar vond het Open Nederlands Kampioenschap Triathlon 1984 plaats. Heineken was sponsor van dit grote evenement en het publiek, dat in grote getalen naar Almere was gekomen, kon dan dan ook op tal van punten langs de route Heineken en Sourcy reclame-uitingen aantreffen. Triathlon is langzamerhand een begrip geworden. Steeds meer atleten leggen zich toe op het volbrengen van de drie vereiste onderdelen: zwemmen (over een afstand van 3,8 km), fietsen (180 km) en hardlopen (42,195 km ofwel een hele marathon). De aandacht voor de deelnemers aan een triathlon is begrijpelijk, want wie tot zoiets in staat is is een veelzijdig sporter. Aangezien het een Nederlands kampioenschap betrof, ging het wel degelijk om de beste prestaties. In de krant en op televisie heeft u kunnen zien dat Axel Koenders als overtuigend winnaar uit de Triathlon naar voren kwam. Niet zozeer in beeld kwam degene die als eerste het zwemonderdeel wist te beëindigen: Arno Stap. Hij kreeg hiervoor de Sourcy Trofee aangeboden. Voor Arno was dit juist zo aardig, omdat hij bij ons concern werkt en wel bij het centraal computer centrum in Zoeterwoude. Een andere activiteit in Almere die op de 18e augustus plaatsvond, was de Doe de Pepsi-Proef demonstratie. Bijzonder daarbij was dat op deze dag de 150.000e deelnemer aan deze smaaktest deelnam. De gelukkige, AndréTeekamp, kreeg als herinnering aan dit gedenkwaardige feit een home-computer aangeboden uit handen van schoonspringster Daphne Jongejans. Eind juli was er gezinsuitbreiding bij de vicognes in Zoeterwoude. De vicogne is een schaapskameelachtige, die behoort tot de lama-familie. De kleine leerde echter al snel zelfstandig te zijn, want enige weken na zijn geboorte overleed helaas zijn moeder. Medewerkers van de bouwkundige dienst, die ook de zorg voor de dieren op de Zoeterwoudse vestiging dragen, hebben derhalve de jonge vicogne met de fles gevoed tot hij zelf gras kon eten. Dat is goed geslaagd. Is het beestje op de foto nog maar erg klein, inmid dels is hij al aardig gegroeid en in staat zelf voor zijn eten te zorgen. Een groots opgezet evenement in het horecagebied West-Brabant/Zeeland vond onlangs in Vlissingen plaats. Veertien dagen achter elkaar stond een deel van de oostelijke boulevard in het teken van de culturele festiviteiten. Zowel in grote tenten als in de openlucht waren er optredens en uitvoeringen van zeer gevarieerde aard. Vooral 's middags en 's avonds was het dan ook een gezellige drukte op de boulevard van Vlissingen. Natuurlijk waren de diverse podia en terrasjes aange kleed met affiches, vanen en parasols van Heineken en Sourcy. Dat culturele festiviteiten voor jong en oud leuk zijn, blijkt uit de foto.

Vers van 't Vat | 1984 | | pagina 29