Grote Bossche belangstelling voor proef-marathon Voetbaltoernooi Amsterdam beleeft tweede lustrum Shires in vierspan In navolging van enkele andere grote steden in ons land zal ook Den Bosch volgend jaar een eigen marathon krijgen. Dat zal dan gebeuren in het kader van het 800-jarig bestaan van de Brabantse hoofdstad. Om zich hierop goed te kunnen voorbereiden, organiseerde de Stichting Marathon Den Bosch op 12 augustus bij wijze van proef een halve marathon. Na het startschot gingen circa elfhonderd lopers onder het Sourcy startdoek door om aan de 21,2 kilometer lange loop te beginnen. De atleet die als eerste op de Bossche Parade onder het Sourcy finishdoek doorkwam, met een ruime voor sprong op nummer twee, was de Belg Luc Waegeman. Dat de inwoners van Den Bosch dergelijke stratenlo- pen weten te waarderen, bleek uit hun massale opkomst. Maar liefst twintigduizend toeschouwers hadden een plaatsje gezocht langs het parcours dat door de Bossche binnenstad en buitenwijken Terwijl de spelers van Ajax en het Brazilliaanse Atletico Mineiros trappelend van ongeduld stonden te wachten om aan de finalewedstrijd van het Internationale Voetbaltoernooi 709 te beginnen, daalden parachutisten van het Paracentrum Texel en het Pepsi-Parateam behendig vanuit de lucht neer op de groene grasmat in het Olympisch Stadion. De Texelse parachutisten brachten daarbij de vlaggen van de twee hoofdspon sors van dit toernooi mee naar beneden: Sony en Heineken. Ook het Pepsi-Parateam liet een Heineken vlag zakken maar was voorts geheel in de Pepsi-uitmonstering gehuld. Voor alle duidelijkheid was aan de onderzijde van de parachutes het opschrift 'Doe de Pepsi Proef bevestigd. Evenals vorig jaar was de Heineken Fanfare uit Den Bosch naar de hoofd stad gekomen om voor aanvang van de wedstrijden optredens te verzorgen. De meeste aandacht van de toeschouwers ging uiteraard uit naar de voetbalwedstrij den zelf. Zoals waarschijnlijk bekend is, kwam Atletico Mineiros als winnaar uit het toernooi. Op 2 en 3 augustus hebben de Shires voor het eerst in vierspan opgetreden. Ook voor het eerst was het dat de koetsiers te zien waren in hun nieuwe uniformen en dat de spanwagen in opgeknapte staat bij een evenement aanwezig was. Plaats van handeling was het Brabantse Roosendaal. Daar vonden ter gelegenheid van de jaarlijkse kadefeesten een braderie, kermis en een wielerronde plaats. Om de feestvreugde te verhogen waren ook de Shires present, die menig rondje door de stad reden. Uiteraard trok deze aanspanning veel bekijks, en waren er tal van horeca-ondernemers die hun zaak uitkwamen om het geheel van dichtbij te bewonderen. De witte jassen die de koetsiers op de foto aanhebben, behoren overigens niet tot de nieuwe standaarduitrusting, maar waren wegens enkele forse regenbuien helaas noodzakelijk.

Vers van 't Vat | 1984 | | pagina 28