Bossche wielerclub op de Franse Tour Zaalvoetbalfestijn te Helmond Na de koffiemaaltijd werd de brouwerij bekeken en testten we het uit deze brouwerij afkomstige gerstenat, begrijpelijk dat dit er na de 115 kilometer lange tocht goed inging. Rond drie uur vertrokken we richting Belgische Ardennen waar we een rustplaats zouden kiezen. De dagen daaropvolgend werd een prachtige rit gemaakt door België, Luxemburg, Duitsland en via de Elzas bereikten we Straatsburg. Na 580 kilome ter te hebben afgelegd, kwamen we daar donderdag middag om half drie aan, ontvangen door de bedrijfs leider en de Nederlandse collega's die er aan het uitbreidingsproject werken. De volgende dag werden de brouwerijen in Straatsburg en Mutzig bezocht. Op 23 augustus werd de thuisreis aanvaard. Gesteund door de grote belangstelling van het brouwerij personeel brach ten wij de pedalen weer in beweging. De tocht terug naar Nederland voerde ons via een mooie route langs de Rijn door Duitsland. Helaas moest een van de deelne mers vanwege maagklach ten de reis per trein voortzet ten. De terugreis vorderde sneller dan werd verwacht en daarom werd op de derde dag besloten in een ruk naar huis te rijden (280 km). Het was jammer dat op de laatste dag het weer ons in de steek liet want na alle dagen onder bijzonder goede weersomstandighe den gefietst te hebben, werden wij die zaterdag geteisterd door regen en onweer. Na een zware dag bereikten wij 's avonds om half tien de brouwerij in 's-Hertogenbosch. Terug ziend op deze in totaal 1250 kilometer lange toer mogen we vaststellen dat het een bijzonder geslaagde fiets tocht is geweest. Ik wil namens alle deelnemers eenieder die het ons moge lijk heeft gemaakt deze tocht te volbrengen, harte lijk dankzeggen in het bijzonder onze gastheren in Maastricht en Schiltigheim. Op zaterdag 1 september organiseerde de Zaalvoet balvereniging Drankenhan del Winters-Van Wees uit Eindhoven voor de vierde keer een zaalvoetbaltoer nooi in de City Sporthal te Helmond. Aan dit toernooi namen zestien teams deel, hoofdzakelijk van Heineken en Amstel relaties uit de regio Eindhoven en Hel mond. Van de Heineken 'kant' deden mee: behalve het reeds genoemde team van Winters-Van Wees, de teams van Drankenhandel Van Dorst-Liebrand-Olde- raan en van de brouwerij- vestiging uit 's Hertogen bosch. De teams eindigden respectievelijk op de 11e, de 3e en de laatste plaats. J ammer voor ons brouwerij - team want hun inzet was groot. Het verloop van het toernooi was uiterst gezellig en sportief hetgeen tijdens de prijsuitreiking door zowel de scheidsrechters als de toernooileiding werd gememoreerd. Volgend jaar zal dan ook beslist het eerste lustrum van dit toernooi gevierd worden. De Heineken Wieier Toer Club 'Alweeiweg' heeft in augustus een fietstocht gemaakt naar Straatsburg. Onderstaand leest u het reisverslag van H.W.T.C.- voorzitter H. Böhmermann. Op zaterdag 18 augustus om acht uur "s morgens stapten 9 man op de fiets en 2 man in de volgauto om de lange tocht naar Schiltigheim te aanvaarden. Onderweg zoual naar gelang het weer, de lichamelijke of financiële toestand, overnacht worden in tenten of hotels. De eerste dag was een bezoek gepland aan brouwe rij De Ridder in Maastricht waar we allerhartelijkst werden ontvangen door de heren Van Aubel enSimonis. 18

Vers van 't Vat | 1984 | | pagina 18