Belang in Kameroen Opname uit de KS. Een van de dia's die ons werden toege zonden in antwoord op onze oproep 'Zend ons uw foto', was van de heer A. van Hirtum, werkzaam in Den Bosch. De opname is gemaakt in de ochtend van de 13e november 1974 in het cen trum van San Francisco. "Het is mis schien niet de mooiste dia die ik heb gemaakt tijdens mijn ruim vier weken durende vakantie in het westen van de Verenigde Staten", schrijft de heer Van Hirtum. "Maar zeker in die tijd, wel een van de opvallendste. En bij al het fraais en indrukwekkends dat deze stad te bieden heeft, misstaat Heine- ken helemaal niet. Vandaar deze opna me." 16 Mocht u nog een aardige foto of dia thuis hebben, die wij op deze pagina's een plaatsje kunnen geven, dan kunt u hem zenden naar Redactie Vers van 't Vat, kamer 2.345 in Zoeterwoude. Het ondertekenen van de contracten enkele weken geleden, legde een basis voor toekomstige samenwerking met International Brasserie in het Afri kaanse land Kameroen. De samenwer king zal bestaan uit een deelneming van 34% in het aandelenkapitaal, het verlenen van technische bijstand en de produktie in licentie van de merken Amstel en Mützig in een thans in aan bouw zijnde brouwerij te Douala. Onze partner is de heer Victor Fotso, die een belangrijke plaats inneemt in de industriële samenleving van Kame roen. Kameroen is met een volume van circa 3,5 miljoen hectoliter na Zuid- Afrika en Nigeria de derde biermarkt van het Afrikaanse vaste land. De markt is stijgende en zal naar verwach ting rond 1989 op een niveau van 5,5 miljoen hectoliter bier komen. Kame roen is een van de weinige Afrikaanse landen waar sprake is van economische groei en van stijging van het inkomen. De bierconsumptie bedraagt 39 liter per hoofd van de bevolking. In deze biermarkt is een groeiende belangstelling voor internationale bier merken, zowel lokaal geproduceerde als geïmporteerde. Mützig heeft door zijn Franse achtergrond enige bekend heid en heeft kwalitatief een goed ima ge, terwijl Amstel bekend is door Deze foto werd genomen ter gelegenheid van de contractondertekening. Zittend v.l.n.r. de heren B. Descampes (Directeur Compagnie Internationale de Services), V. Fotso (Président Directeur Général International Brasserie), H.F.M. Coebergh (lid Raad van Bestuur Heineken), J. Lacombe (Directeur Général Compagnie Internationale de Services) en de zoon van de heer Fotso. Staand v.l.n.r. de heren F. van Eek (Area Marketing Manager Afrika), J.E.M. Bruning (Regional Marketing Manager Afrika) en mr. H.P. Helleman (Corporate Juridische Zaken). import in het recente verleden en als premium-merk goed wordt geaccep teerd. De bouw van de brouwerij te Douala verloopt volgens plan. Naar het zich laat aanzien zal in december van dit jaar het eerste lokaal gebrouwen bier op de markt kunnen worden geleverd. De brouwerij heeft een aanvangscapa- citeit van 250.000 hectoliter. Deze capaciteit kan op eenvoudige wijze worden verdubbeld.

Vers van 't Vat | 1984 | | pagina 16