Bouw warmte/kracht-installatie vordert gestadig Hotel de ('Europe, een combinatie van nostalgie en comfort m BBS flMIIHIlHI88 J m iiiliiliiiillll Naar aanleiding van het bereiken van het hoogste punt van de warmte/kracht installatie in Zoeterwoude, schreven wij in nummer 6 van Vers van 't Vat dat 'binnenkort' drie gasturbi nes zouden worden geplaatst voor de afgassenketels. Inmiddels is een van de drie gasturbines in het ketelhuis geplaatst. Deze werd 27 augustus aangevoerd bij de brouwerijwaarna met tussenpozen van enkele weken nummer 2 en 3 in Zoeterwoude arriveerden De eerste gasturbine is intussen aangesloten en in de laatste week van septem ber kon worden gestart met het testen en proefdraaien van de turbine. De inbedrijf- name vond eind september plaats. Naar verwachting zullen eind november a.s. alle drie turbines in bedrijf zijn gesteld. Zoals al eerder beschreven, leveren de door aardgas aangedreven turbi nes hete gassen die kunnen worden gebruikt om water tot stoom te verhitten. Bovendien drijven de gasturbines generatoren aan waarmee elektriciteit wordt opgewekt. Het zal nog zeker tot eind maart van het volgend jaar duren voordat de warmte/kracht-installatie volledig operationeel is. De werkzaamheden tot dat moment zullen betrekking hebben op het inregelen van het besturings- en controle systeem. De inwoners van onze hoofdstad en degenen die af en toe Amsterdam bezoeken om er van de vele beziens waardigheden te genieten, kennen ongetwijfeld Hotel de l'Europe. Het karakteris tieke en stijlvol geornamen teerde hotel, tegenover de Munttorenis een vertrouwd punt in het centrum van Amsterdam. De l'Europe, een eigen exploitatie van Heineken, dateert uit 1896 en ademt de sfeer van een glorieus en stijlvol verleden. Vele beroemde binnen- en buitenlandse gasten logeer den ooit in dit hotel en zij zorgden er mede voor dat het internationale faam verwierf. Om deze goede naam te behouden moet het hotel steeds blijven voldoen aan de eisen van de gasten. Het moet dus, populair gezegd, met z'n tijd mee gaan. Daarom is er af en toe een verbouwing of een aanpassing nodig. Zo is in de afgelopen drie jaar het hotel ingrijpend gerenoveerd. Alle 75 kamers en 4 suites werden opnieuw gemeubi leerd en voorzien van de nieuwste snufjes zoals airconditioning en een haardroger in de nieuwe marmeren badkamers. Ook de restaurants en de bar ondergingen een meta morfose en zijn nu in dezelfde stijl ingericht als de kamers: strak maar elegant klassiek. Getracht is om de nostalgische sfeer uit de vorige eeuw die nog steeds in de l'Europe hangt, te combineren met het comfort van deze tijd. Helemaal nieuw aan het hotel is het terras dat de toepasselijke naam 'La Terrasse' kreeg. Het is gebouwd rondom het hotel en ligt aan het water zodat de bezoekers een schitterend uitzicht hebben over de Amstel. Het terras is zowel vanuit het hotel als per boot bereikbaar want de l'Europe beschikt over een eigen aanlegsteiger. Jammerge- noeg is het nu te laat in het jaar om het eens te proberen want vanaf september is het terras gesloten, maar het is misschien een goede tip voor het komend voorjaar om eens een bezoek te brengen aan 'La Terrasse' van Hotel de l'Europe. Het is beslist de moeite waard en het biedt u de mogelijkheid om in het hart van Amster dam te kijken.

Vers van 't Vat | 1984 | | pagina 14