Zoek de 7 verschillen Vraag en Aanbod In Pilsen begon de victorie Gevraagd POSTZEGELRUIL- PARTNER IN SINGAPORE. Ik spaar gebruikte postzegels van Singa pore en wil graag ruilen tegen Neder landse zegels. Ati Kienstra-Fugers, Kuiperlaan 20, 3951 VEI Maarn, Hol land. U weet het: ook u kunt in deze rubriek een oproep plaatsen om zaken te vragen, aan te bieden of te ruilen. De spelregels zijn simpel. Stuur uw oproep naar Redactie Vers van 't Vat, kamer 2.345 in Zoeterwoude en vermeld bij uw berichtje duidelijk uw naam met vestiging of privé-adres. Horden uit het oosten' zou den het bier, zoals het in de ettelijke varianten vanaf de Middeleeuwen gebrouwen werd, naar Europa hebben gebracht. De kwaliteit was op z'n zachtst gezegd, niet altijd je van het. Slecht bier, zuur, slijmerig of te bitter, kwam méér voor dan de dorstigen lief was. Toen koffie en cacao en ook thee, ingevoerd uit verre landen, voor het volk betaalbaar werden, vond dan ook een kleine revolutie plaats. Het bier verloor veel terrein aan de nieuwe dran ken, ook al zat daar geen alcohol in. Ook in de stad Pil sen, in het Tsjechisch: Pilzen, heerste veel ontevredenheid over de kwaliteit van het plaatselijke hooggegiste bier. 'Terug naar 1400' moeten de brouwers gedacht hebben, die in 1839 het stadsbestuur toestemming vroegen om een geheel nieuwe brouwerij op te zetten. Het zachte water van Pilsen was als geschapen vooreen licht, laaggegistbier. Pilsen werd de geboorte plaats van Pilsener, het pilsje dat nu over de hele wereld de kelen streelt en de dorst lest. 31

Vers van 't Vat | 1984 | | pagina 31