Wie wat bewaart die heeft wat Neptunus bij 'Helje Op' Olympia's bekers blijven niet in eigen land De heer B. Jde Deugd, eigenaar van een geli j knamig tuincentrum en hoveniersbedrijf in Nieuwer- kerk aan de I Jsselis al j arenlang een verwoed verzamelaar van lege (vierkante) Bokma flessen. Zeven jaar geleden is hij ermee begonnen en zelf zegt hij hier over: "Ieder mens heeft wel een spaarwoede en ik spaar Bokma flessen. Toen ik er aan begon heb ik echter wel het idee in m'n achterhoofd gehad om iets zinnigs met de flessen te doen." In eerste instantie wilde hij een glazen muur in zijn tuin bouwen maar toen hij ging verhuizen en er een tuintrap moest worden aangelegd, kwam hij op het idee om daar de flessen voor te gebruiken. Vierhonderd flessen had hij nodig voor de trap. Ze werden omgekeerd in de grond geplaatst en om het geheel nog opvallender te maken, verlichtte hij de flessen met parallel gescha kelde neonbuizen. Maar het idee van de glazen Bokma muur heeft de heer De Deugd nog niet opgegeven. Dapper spaart hij door. Hij heeft uitgerekend dat er 960 Bokma flessen voor aodig zij n en omdat het wel erg lang zal duren voordat hij die bij elkaar heeft, heeft hij de hulp ingeroe pen van zijn plaatsgenoten. In een advertentie in het plaatse lijke weekblad riep hij eenieder op lege Bokma flessen bij hem in te leveren. Aangezien Ben de Deugd een bekende verschijning in Nieuwerkerk is, ook al omdat hij elke zaterdag met een bloe- menstalletje in de drukke Dorpsstraat te vinden is, groeit zijn verzameling nu gestadig. Binnen afzienbare tijd zal Ben dus met de bouw van de muur kunnen starten. De plaats heeft hij al bepaald zoals u op de foto kunt zien: links boven aan de trap. De jaarlijkse viswedstrijd tussen vertegenwoordigers van de overheid, levensmiddelenhandel en merkartikelfabrikanten vond op 1 juni voor de 32e maal plaats. De visclub draagt de naam 'College Visserij en Voedsel voorziening Helje Op' en heeft tot doel informele contacten te leggen. Het installeren van enkele nieuwe leden werd dit jaar opgeluisterd door de afdeling reclame service verkoopbevordering. Neptunus (alias Tom van der Heyde) verscheen op de visplaats in Noorden -nabij Nieuwkoop- en reikte oorkondes en speciaal ontwikkelde 'Helje Op'-jenever uit aan de nieuwe leden. Zijn collega Wim Hoeben legde het gezellige visfestijn op video-band vast. De film werd nog dezelfde dag aan de leden van de visclub getoond, hetgeen door hen zeer op prijs werd gesteld. Op de foto ziet u hoe Neptunus over het water komt aanvaren om de viswedstrijd luister bij te zetten. Dé grote winnaar van de 33e Olympia's Internationale Ronde van Nederland was de jonge Asiat Saitov uit de Sovjet-Unie. Hij werd bij de prijsuitreiking in het gebouw van de Inkoopcombinatie Nederland dan ook werkelijk overladen met bekers in alle formatenMet deze prijsuitrei king werd deze wielerwedstrijd voor amateurs officieel afgesloten. Negen dagen lang hadden de coureurs van nationale en internationale ploegen door Nederland gekoerst van Nieuw-Leusen tot Amsterdam via de etappe-plaatsen Sappemeer, Harderwijk, Schijndel, Nuth, Hulsberg, Bladel en Hillegom. Hoewel het grootste gedeelte van Olympia's Toer in de regen afgelegd moest worden, was het gelukkig droog op het moment dat de wielrenners in Amsterdam over de finish kwamen. Vele belangstel lenden hadden zich dan ook in de nabijheid van de Amstel jurybus opgesteld om de aankomst van de renners zelf mee te maken. Daar kwam ook Amstel-renner Mathieu Hermans, die gedurende zijn diensttijd tijdelijk deel uit maakt van de militaire ploeg, op het podium als winnaar van het puntenklassement (zie foto). Natuurlijk nam ook de Amstel wielerploeg deel aan Olympia's Ronde. Zij werd derde in het a. ploegenklassement. 29

Vers van 't Vat | 1984 | | pagina 29