Renners Amstelploeg naarL.A. Jazz in Duketown werd groots festijn Sportieve prestaties op Amsterdamse grachten SOURC «liK<£tWt6(« Naar schatting 220.000 jazzliefhebbers hebben op 8,9 en 10 juni het jazzfestival in 's Hertogenbosch - 'Jazz in Duketown' - bezocht. Deze grote belangstelling was het gevolg van het fraaie zomerweer en het feit dat voor geen enkel optreden entree betaald behoefde te worden. Natuurlijk leverden ook de jazz-oude-stijl orkesten zelf hieraan een belangrijke bijdrage. Zij traden op in het Casino, het Artiestencafé of op een van de vele podia en namen op de vrijdag en zaterdag deel aan de streetparades. In vrijwel ieder horecabedrijf in de Bossche binnenstad kon men terecht voor jazzmuziek. Zo ook in de Amstel en Heineken zaken, die door reclame service verkoopbevordering waren aangekleed en waren voorzien van extra tappunten. Dit jazzfestival kan het best worden omschreven als een geweldig feest, dat de Sint Jan op zijn grondvesten deed schudden. Het beieren van de Sint Jan verstoorde de muzikanten niet: een dixielandorkest aan de voet van deze kerk paste dankbaar zijn ritme aan het beieren aan en gaf zo een speciaal tintje aan zijn optreden. Enkele dagen geleden zij n in Los Angeles de Olympi sche Spelen begonnen. Onder de leden van de Nederlandse delegatie bevinden zich ook twee coureurs van de Amstel wielerploeg. Jos Alberts (rechts op de foto) is een van de vier renners die voor ons land uitkomen bij de ploegentijdrit op de weg over 100 kilometer. Marco van der Hulst (links) is ecteerd voor de nationale baanploeg. Hij zal actie komen bij de ploegenachtervolging op de baan. gese in Het was een drukte van belang op de Amsterdamse grachten op zondag 17 juni. Toen vond namelijk de Grachtenloop plaats, die een record aantal deelne mers op de been bracht. Zovelen waren het, dat op de kleine afstanden de eerste lopers al bij de finish warenterwij 1 de laatsten nog van start moesten gaan Start- en finishplaats was het Kleine Gartmanplant- soen ter hoogte van de Heineken Hoek. Daar stond ook de jurywagen waar de beste deelnemers een Heineken of Sourcy prijs konden ophalen. Langs de route waren de reclame-uitingen overwegend in Sourcy-sfeer gehouden, terwijl op het Leidse Plein een demonstratieteam van 'Doe-de-Pepsi-Proef aanwezig was. Cor Lambrechts, die zich samen met Gerard Nijboer en Cor Vriend heeft gekwalificeerd de Olympische marathon, was het die als de twintig kilometer uitliep. Eefje van Wissen was de snelste bij de dames. 28

Vers van 't Vat | 1984 | | pagina 28