Ook voor de Amster damse 'uitgaanders' was er een gevarieerd programma samengesteld. Zij gingen op6,7en 8juni op pad.Het eerste onderdeelwas het Automuseum in Raams- donkveer. Hier konden zowel oude als nieuwe vervoermiddelen worden bewonderd. De volgende 'stop' werd gemaakt in Vught waar men kon genieten van een echte Brabantse koffietafel. En natuurlijk werd er ook met genoegen het geliefde Brabantse drankje: brande wijn met suiker gedronken. Na de lunch werd de reis vervolgd naar het landgoed Schaluinen gelegen bij Baarle-Nassau. De reizigers konden hier op sportieve wijze de door de busreis stram geworden ledematen strekken. Er was namelijk gelegenheid om te bowlen, jeu de boules te spelen of zich te beijveren in het kruisboog schieten. Dit laatste werd voornamelijk gedaan door de leden van het sterke geslacht en op zeer serieuze wijze want de beste zou's avonds een prijs ontvangen. Er werd door velen ook van de gelegen heid gebruik gemaakt om in het Belgische gedeelte van Baarle-Nassau goedkoop inkopen te doen en vooral de Belgische bonbons waren favoriet. Het programma werd afgesloten met een diner-dansant waarbij degenen die tijdens het kruisboog schieten de eerste en tweede plaats hadden behaald, van de Amster damse bedrijfsleider C. Bremer een medaille ontvin gen. Alle overige deelne mers ontvingen bovendien een doos bonbons. Begeleid door de plaatselijke fanfare, zodat een polonaise niet uit kon blijven, zocht iedereen zijn plaats in de bus weer op om misschien een tikje vermoeid maar wel tevreden om 10 uur weer in Amster dam te arriveren. 15

Vers van 't Vat | 1984 | | pagina 15