Amstel Gold Race trekt 500.000 toeschouwers Beker voor Den Boet Mennen met hindernissen Nederlands grootste wielerwedstrijd, de Amstel Gold Race, was dit jaar een van de trekpleisters tijdens de Paasdagen. Mede onder invloed van het mooie weer zochten zo'n 500.000 wielerliefhebbers een plekje in de bermen langs het parcours. Dat leverde een record aantal toeschouwers op in de geschiedenis van de Amstel Gold Race. Eerder dit jaar had de FICP, de internationale wielerorganisatie, aan de Amstel Gold Race het predi kaat 'Hors Categorie' toegekend. Daarmee behoort de Amstel Gold Race voortaan tot een select groepje prof-wielerklassiekers van het hoogste niveau. Jacques Hanegraafeen van de talenten uit de ploeg van Kwantum en voormalig lid van de Amstel amateur-wielerploeg, schreef de overwinning op zijn naam. Met een voorsprong van ruim twee minuten maakte Hanegraaf zijn achtervol gers kansloos. Onder luid applaus van de duizenden toeschouwers aan de finish werd de Nederlandse winnaar binnengehaald. 't Rommelgebergte, een zandvlakte nabij Winterswijk, was op Paasmaandag de plaats waar voor het tweede achtereenvolgende jaar menwedstrijden plaatsvonden. Deze bestonden uit een marathon en een vaardigheids- proef. Met hun enkel-, twee- of vierspannen legden de veertig deelnemers het parcours met natuurlijke hinder nissen af. Af en toe voerde het spoor zelfs tussen de zomerhuisjes op een camping door. Ook bij de vaardig- heidsproeven kwam het op de grootste behendigheid aan. Voor de vele bezoekers (kranten noemden zelfs het aantal 10.000) vormde de waterhindernis het spectaculair ste onderdeel van de wedstrijden. Wie zich van de spanning en het amusement even wilde terugtrekken, kon terecht op het terras of in de gezellig versierde consumptietent. Van maart tot september vinden er talloze motorsport evenementen plaats in ons land. Bij zo'n vijfentwintig motorcrosses en wegraces in die maanden is ons concern aanwezig met bijvoorbeeld taps en buffetten, spandoeken en vlaggen. De uitvoering daarvan wordt verzorgd door de Stichting Motorpromotion '79. Een motorspektakel waar dat ook het geval was, was de internationale wegrace in het Gelderse Hengelo. Op circuit Varselring kwamen vele bekenden uit binnen- en buitenland aan de start. Op de foto ziet u hoe onze landgenoot Boet van Duimen (nr. 19) na de eerste manche al gewonnen te hebben, ook bij de tweede manche direct de leidende positie innam. 'Den Boet' haalde zonder kleerscheuren de finish en werd onder luide bijval van het publiek winnaar in de 500 cc-klasse.

Vers van 't Vat | 1984 | | pagina 28