Carnaval in Oeteldonk Brouwerspaarden bij Indoor Brabant Spektakel op een vuilnisbelt Tijdens zijn bezoek aan de Oeteldonkse hofbrouwerij (zoals onze Bossche brouwerij in carnavalstijd wordt genoemd), ontmoette Z.K.H. Prins Amadeiro XXIII ook zijn voorganger. Op de foto ziet u de oude en de in gesprek. Rechts de heer J. Th. Kappelle, van de Concernstafdienst Public Relations, en het midden de huidige prins (drs. Jos P. Kie- boomj.Op deze dag kende de prins ook bedrijfs leider C. Scheltema een zeer hoge onderscheiding toe. De heer Scheltema kreeg namelijk de persoonlijke titel 'hofbrouwer'. Carnavalssfeer stond ook centraal bij het jaarlijkse koffieconcert van de Heineken Fanfare aan de vooravond van het carnaval. In het Casino bracht de fanfare eerst een serieuze noot ten gehore, waarna de carnavalsmuziek losbarstte. Op de foto de fanfare met carnavalsvereniging De Spanjolen. Indoor Brabant is al 18 jaar het evenement van de slanke, snelle en elegante paarden. Toch speelden dit jaar ook de Shires, de grootste trekpaarden ter wereld, een rol in dit paarden evenement. In de show tussen de verschillende wedstrijdonderdelen lieten deze paarden een staaltje van hun kunnen zien. De Shire, het meest geliefde Engelse trekpaardenras, heeft als specialiteit het verplaatsen van zware lasten. 'Brouwerspaarden' worden ze ook wel genoemd. In het vorige nummer van Vers van 't Vat hebt u ook al kunnen lezen dat er binnenkort Shires in 'Heineken dienst' zullen zijn om de Heineken spanwagen te trek ken. Maar de brouwerspaarden waren niet de enige tekenen van de verbondenheid van de brouwerij met de paardensport. Op de zaterdagavond werd de Grote Prijs van Noord-Brabant aangeboden aan de Italiaan Guido Dominici met zijn paard Fausto. Omdat Heineken deze prijs aanbiedt, ontving de hem uit handen van de heer .J.M. Duijnstee, hoofd van het horecagebied Midden-Brabant In het weekend van 18 en 19 februari deed zich iets heel merkwaardigs voor in het zuiden van het land. Vele duizenden mensen verzamelden zich op de hard- bevroren vuilnisbelt van Oss. De vuilnisbelt zou die dagen het decor gaan vormen van de wereldkam pioenschappen veldrijden. Bij de amateurs was het Amstel renner Mathieu Hermans die lange tijd de beste Nederlander vooraan in het veld was. Helaas viel hij net buiten de medailles. Bij de profs lag Hennie Stamsnijder een uur lang op kop. Toen ging de bel voor de laatste ronde en werd de Nederlander Stamsnijder van de eerste plaats verdrongen door de Belg Roland Liboton. Teleurstelling voor 'Stammie' maar toch een tevreden publiek met een Nederlander op de tweede plaats. Dat Amstel de wielersport een warm hart toedraagt was ook op dit evenement weer te zien. Met de jurywagen bij de finish, reclamebor den. soandoeken. buffetten en versieringen werd de alledaagse omgeving geschikt gemaakt voor t internationale evenement en het talrijke publiek.

Vers van 't Vat | 1984 | | pagina 41