ITALIË Bij DREHER GEBROUWEN BIER OOSTENRIJK ZWITSERLAND pedavena genua Uvomo ADRIATISCHE ZEE popoli CORSICA Rome ^v^Brindlsl Taranto^ «V massafra\ Napels Messina Reggio di Calabria SICILIË omdat daar in het afgelopen jaar de meeste werkzaamheden hebben plaatsgevonden. Het zijn de vestigin gen in Popoli en Pedavena. Popoli Begin 1980 werd de brouwerij in Popoli van de Moretti-groep aangekocht om capaciteitsuitbreiding te realiseren. Tevens werd hierdoor een evenwichti ger spreiding van produktie-eenheden en distributie verkregen. De brouwerij moest in eerste instantie worden aan gepast aan de eisen die ons concern stelt. Waar nodig zijn de processen gemoderniseerd. Ook is de capaciteit vergroot van circa 220.000 to 500.000 hectoliter per jaar. De montage voor de uitbreiding is medio 1983 gestart. De eerste fase wordt deze maand afge rond, de tweede fase in januari/ februari 1985. Fase 1 omvat ondermeer: uitbreiding van de tankcapaciteit en van de ener giediensten, een nieuw serviceblok t.b.v. de procesdiensten, de bouw van een afvalwaterzuiveringsinstallatie en de aanleg van een nieuwe toegangsweg tot de brouwerij Fase 2 betreft een nieuwe bottellijn voor circa 45.000 (mono)flessen per uur. Op dit moment wordt in Popoli nog alleen Dreher bier gebrouwen; wan neer fase 2 afgerond is, zal ook Heine- ken bier in Popoli kunnen worden geproduceerd. Pedavena In Pedavena startte medio vorig jaar de montage voor een complete renovatie en capaciteitsvergroting van het bestaande brouwhuis. De besturing werd geheel vernieuwd: van handbe diening is overgeschakeld op volledig geautomatiseerde besturing. De capa citeit van de vier koperen ketels is ver groot met circa 20%. Dit laatste is gerealiseerd op dezelfde wijze als is gedaan bij de Franse brouwerij in Schiltigheim: onder de brouwvloer, en dus onzichtbaar, zijn de ketels ver groot. Eind januari van dit jaar is het brouwhuis in de nieuwe opzet in pro- duktie genomen. Uiterlijk heeft het geen wijziging ondergaan. Dat was ook de opdracht aan H.T.B. Aan dit brouwhuis grenst namelijk een park met een dierentuin, en sportcomplex en een 'Birreria'. Door de openslaande deuren hebben de bezoekers, die in het park wandelen, een prachtig uitzicht op de koperen ketels en de betegelde wanden van het brouwhuis. Gelijktijdig met het vernieuwde brouwhuis is ook een nieuw koelsys teem voor wort- en kelderkoeling in gebruik genomen. Ook is een nieuw kelderblok gebouwd. Dit is een zoge noemde 'combi-kelder', waarin lager- tanks en helderbiertanks worden geplaatst. Voorts is het proces leidingsysteem in het bestaande kel dergebouw geheel gerenoveerd. Met behulp van pijpleidingen wordt in Pedavena water van grote hoogte uit de ber gen naar het eigen opwekkingsstation geleid. Hier wordt het grootste percentage van de voor de brouwerij benodigde elektriciteit opgewekt. 17 Op het landkaartje kunt u zien waar de vijf brouwerijen van Dreher zijn gelegen. Zij brou wen ook diverse merken en soor ten bier. Hieronder een over zicht: Heineken bier: op fles en fust in Pedavena en Massafra. De laat ste vult ook op blik af. Vanaf be gin 1985 zal Heineken ook in Po poli kunnen worden geprodu ceerd, als de nieuwe bottellijn ge reed is. Heineken bokbier: in Pedavena en Massafra. Dreher bier: Zowel 'normal' als 'forte' -met een hoger alcohol percentage- bij alle brouwerijen. Mc Farland: Dit 'rode', oor spronkelijk in Ierland ontwikkel de, bier wordt gebrouwen in Pe davena en Massafra. Lees verder op pag. 20 MIDDELLANDSE ZEE

Vers van 't Vat | 1984 | | pagina 29