UITBREIDING EN MODERNISERING IN In het vorige nummer heeft u kunnen lezen over de activiteiten die plaatsvinden in Frankrijk om de Heineken France brouwerijen verder te moderniseren en de produktiecapaciteit te vergroten. In deze Vers van 't Vat geven wij u een globaal overzicht van derge lijke werkzaamheden bij onze brouwerijen in Italië. Sinds 1974 heeft ons concern een financieel belang in Dreher S.p.A., dat in 1980 een volle doch teronderneming is geworden. Dreher heeft vijf brouwerijen in Italië. Twee daarvan liggen in het noorden van Ita lië (in Genua en Pedavena), één in Midden-Italië (Popoli), één in de 'hak' van de laars (Massafra) en één op Sar dinië (Macomer). Het hoofdkantoor van Dreher is gevestigd in Milaan. Bier wint aan populariteit Toen men aan het einde van de zeventi ger jaren overging van het importeren van Heineken bier naar het lokaal pro duceren van Heineken in Pedavena en Massafra, werd nog actiever gezocht naar mogelijkheden om de marketing, verkoop en distributie te verbeteren. Bovendien is bij de brouwerijen de capaciteit vergroot, omdat er in Italië een toenemende vraag is naar bier. Dit komt hoofdzakelijk omdat de Italianen hun eetpatroon hebben aangepast aan de 'snelle' maatschappij waarin wordt geleefd. Zij geven steeds meer de voor keur aan een 'quick-lunch': een snelle en eenvoudige maaltijd tussen de mid dag, waarbij naar hun mening bier beter past dan de traditionele, zwaar dere, wijn. De voormalige toegangsweg tot de brouwerij in Popoli, met op de achtergrond besneeuwde bergtoppen. Geheel links is nu het nieuwe serviceblok voor de proces diensten gebouwd. Uitbreiding van de tankcapaciteit in Popoli leverde regelmatig dit plaatje op: zwaar transport te midden van de wijn gaarden. Aanpassingen Om aan die toenemende vraag naar bier tegemoet te komen, ondergaan de brouwerijen in Italië aanzienlijke uit breidingen. Ook hebben bij de brou werij vestigingen renovatiewerkzaam heden plaatsgevonden. Installaties worden aangepast aan de Heineken eisen met betrekking tot de kwaliteit en zij worden gemoderniseerd, vooral wat de besturing van de processen betreft. Voorts worden uiteraard ook bij de brouwerijen in Italië maatregelen genomen die bijdragen tot verbetering van de arbeidsomstandigheden (bij voorbeeld beperken van geluidhin der), milieu-aspecten en enrgiebespa- ring. Opdrachtgever tot het uitbreiden en/of renoveren van brouwerij-onder delen is het hoofdkantoor van Dreher in Milaan. Iedere brewery manager heeft de verantwoordelijkheid voor de werkzaamheden in 'zijn' brouwerij. Het projectmanagement voor het ont werp en de realisatie is toevertrouwd aan Heineken Technisch Beheer in Zoeterwoude. Aandacht voor Popoli en Pedavena Van de vijf Dreher brouwerijen noe men wij er in dit artikel twee met name.

Vers van 't Vat | 1984 | | pagina 16