Légion d'Honneur voor voorzitter Raad van Bestuur De Vogelvluchteursus KORTE CURSUS GEEFT UITGEBREID BEELD VAN ONDERNEMING: In december van het vorig jaar is de afdeling Centrale Training en Vorming gestart met het 'Vogelvlucht'-pro- gramma. Onder het motto "Voldoende weten van veel" komen in een vlot tempo vele onderwerpen aan de orde om de deelnemers aan dit programma een beeld te geven van onze onderneming. Op vrijdag 27 januari 1984 is de heer A.H. Heineken door de Franse regering benoemd tot Ridder in de Orde van het Legioen van Eer. Deze onderscheiding werd toegekend vanwege de ver dienste van de heer Heine ken als industrieel en voor zijn belangen en belangstel ling in Frankrijk. In het Amsterdamse hotel De l'Europe kreeg de heer Heineken de onderscheiding uitgereikt door de Franse ambassadeur in ons land, de heer C. de Kémoularia. Kort en boeiend Vergeleken met de Draaimolencursus is het programma van Vogelvlucht kort. Vijf dagen en één avond tegen vijftien cursusdagen vroeger. Dat is het gevolg van de nieuwe opzet om met korte en afwisselende presentaties een veelheid van onderwerpen te behande len. Kenmerkend bij de presentaties is de aandacht voor de actualiteiten - hoogtepunten en probleemvelden- die spelen bij de diverse onderdelen in de organisatie. Tevens wordt een bezoek gebracht aan verschillende vestigin gen, waar een functionaris van de Bovendien is dit niet noodzakelijk om voldoende inzicht in de plaats en func tie van de afdeling te verkrijgen. Het advies van Centrale Training en Vor ming is dan ook dat bij interesse in een bepaald specialisme beter een aparte, zelfstandige cursus kan worden gevolgd. Vogelvlucht is er voor iedereen Het deelnemen aan het Vogelvlucht programma is mogelijk voor medewer kers uit alle geledingen van de organi satie, of dat nu commercie, produktie of administratie is. Chefs die het nuttig en/of noodzakelijk achten voor hun medewerkers kunnen dit via de plaat selijke personeeldiensten kenbaar maken. C.T.V. zal er voorts naar streven dat de deelnemersgroep, die uit circa 20 per sonen bestaat, van diverse afdelingen afkomstig is. Het programma zal twee maal per jaar plaatsvinden en wel op donderdagen in de maanden januari/ februari en september/oktober, als mede op de woensdagavond vooraf gaande aan de eerste informatiedag. Het Vogelvluchtprogramma is in de plaats gekomen van de vroegere 'Draaimolencursus'. In de nieuwe opzet kan de Vogelvluchtcursus het best worden gezien als een puur infor matie- en oriëntatieprogramma, dat de deelnemers een beeld -in vogelvlucht- geeft van de Heineken organisatie en de samenhang cq. onderlinge afhanke lijkheid van de organisatie-onderde len. Kortom: informatie over het con cern buiten de directe werkomgeving. Met het geven van deze informatie beoogt Centrale Training en Vorming de motivatie van de medewerkers te stimuleren en de noodzaak aan te tonen van samenwerking tussen de medewerkers onderling. plaatselijke personeeldienst optreedt als gastheer/-vrouw. Niet meer opgenomen zijn onderwer pen met een echt cursusmatig karakter, zoals het voeren van twee-gesprekken of televisie-technieken. De sprekers krijgen ook slechts een half uur tot maximaal drie kwartier ter beschikking om hun specifieke werkgebied te belichten. Dit is gedaan omdat zelfs in een vier uur durende presentatie, zoals voorheen bij de Draaimolencursus werd gedaan, een vakgebied toch niet volledig kan worden behandeld.

Vers van 't Vat | 1984 | | pagina 3