Sportief in weer en wind Amstel wieleiploeg 1984 Eigen gezicht voor Bokma Bodega Naar Check-Point voor bedden, bussen en bier Jaarlijks vormen koud weer, harde wind en duizenden deelnemers de vaste ingrediënten van de bijna tot een klassieker geworden Halve Marathon in Egmond aan Zee. Zo ook dit jaar. Niet iedereen legt ruim twintig kilometer af. Er zijn ook kortere afstanden voor de recreatielopers. Vooral deze laatste leveren kleurrijke plaatjes op, omdat vaak hele families aan de start verschijnen, compleet met kinderen en honden. En omdat zoveel lopen dorstig kan maken, waren er onderweg voor de deelnemers verfrissingsposten opgesteld waar men een beker Sourcy kon pakken. Op het moment dat wegrenners al weer met de eerste trainingskilometers bezig waren, het cross-seizoen in volle gang was en de zesdaagse vele belangstellenden trok, vond de Amstel Wielerlunch plaats in een ontvangstruimte van de brouwerij te Amsterdam. Daarbij werd aan de sportpers de Amstelploeg voor 1984 voorgesteld. Voorafgaande hieraan benadrukte hoofd public relations Nederland R.G.H. Elfrink onder meer in zijn toespraak dat de Amstel wieler ploeg altijd een kweekvijver is geweest voor jong talent. Van de junioren komt ieder jaar een aantal renners naar de Amstelploeg, terwijl andere Amstel- amateurs de stap maken naar het prof-wielrennen. Nieuw in de ploeg voor 1984 zijn: Ruud Brouwers, Martin Hendriks, Herman Snoeijink en Han Vaanhold. Op de foto de nieuwe ploeg, echter zonder Snoeijink. Staand v.l.n.r. masseurs Wim Schuuring en Cees Dekkers, mecanicien Jaap de Wit, Frank Pirard, Ruud Brouwers, Marco van der Hulst, Rob Hagemeijer, William van der Meer, Gerrit Möhlmann en ploegleider Herman Krott. Zittend v.l.n.r. Mathieu Hermans, John Pirard, Han Vaanhold, achter hem Erwin Nijboer, Arie Hassink, Peter Stevenhaagen, Jos Alberts, Teun van Vliet en Martin Hendriks. Al sinds 1975 maakt de Bokma Bodega deel uit van de Heineken Hoek op het hoofdstedelijke Leidseplein. Doordat de bodega enigszins onopvallend achter in de Heineken Hoek was gevestigd en ook geen eigen ingang had, was het bestaan ervan niet zo bekend. Hierin is verandering gekomen nadat besloten was de renovatie aan de gevel en de luifel van de Heineken Hoek te combineren met een verbouwing van de Bokma Bodega. Onder leiding van het Heineken Bouwbureau is de bodega omgetoverd in een 'blonde kroeg', waarin lichte kleuren de boventoon voeren. Tevens kreeg de bodega een eigen ingang. De vele reclame-uitingen maken de gasten duidelijk dat men niet ver hoeft te zoeken om te ontdekken waar nu precies de Bokma koud staat. Op de foto de heer P.C. Bokma (links)die de opening verrichttete zamen met een paar in Friese klederdracht en bedrijfs- leider Schievink. Omstreeks dezelfde tijd dat de Bokma Bodega een ingrijpende wijziging onderging, werd nog een verbouwing uitgevoerd op het Leidseplein te Amster dam. Daar werd namelijk in het voormalige politie bureau een café gevestigd, op initiatief van een zestal horeca-ondernemers op het plein die verenigd zijn in C. V. Het Leidsepleintje. Het pand herbergt tevens een informatieruimte van de V.V.V. en van het Gemeente Vervoer Bedrijf. De naam Check-Point, die is gekozen uit inzendingen van lezers van dagblad Het Parool, is dan ook zeer toepasselijk. Voor onze brouwerij was de opening dubbel feestelijk: tegelij kertijd werd namelijk de vijfhonderdste kelderbierin- stallatie in gebruik genomen. Op de foto brengen v.l.n.r. burgemeester Van Thijn, mevrouw Bijmans (voorzitter C. V. Het Leidsepleintje) en hoofd horeca van Heineken Y.H.M.N. Folmer, :n toost uit op de opening van Check-Point.

Vers van 't Vat | 1984 | | pagina 29