m AfscheidH. Dijkstra (1), D. Dijkstra (2), A. Dalstra (3) en P. Weistra (4) Afscheid C. Ham Leeuwarden - Op 22 december werd in een gezamenlijke bijeenkomst afscheid genomen van 108 jaar dienstverband bij Bokma. Om vier uur werden hiertoe de heren H. Dijk stra, D. Dijkstra, A. Dalstra en P. Weistra, die allen verge zeld waren van hun echtgenotes en (klein)kinderen, ontvan gen door de heren Van de Berg, Le Poole en Zwaagstra. Om half vijf stroomde de zaal vol met het personeel van Bokma, vele oud-gedienden en vertegenwoordigers van de dienst invoerrechten en accijnzen. In zijn toespraak merkte de heer Zwaagstra op niet zo enthousiast te zij n over het ver trek van het viertal, omdat hiermee in één klap 108 jaar er varing uit het bedrijf verdwijnt, en dat is heel wat voor zo'n kleine vestiging. Bovendien verdwijnt de helft van de men sen die mooie verhalen kunnen vertellen over de oude Bok- ma-vestiging op de Tuinen. Verhalen, die met het verstrij ken van de jaren steeds mooier worden. De heer Zwaagstra richtte zich hierna tot eenieder van de vier afzonderlijk, waarbij hij hen dankte voor hun 'hart voor de zaak' en hun collegialiteit. Gelijktijdig bood hij hen namens de perso neelsvereniging een cadeau aan. Voor de heer H. Dijkstra, groepsleider opslag gereedprodukt en nestor van het gezel schap, was dit een klok. De heer D. Dijkstra, produktieme- dewerker verpakken en 'de mooie spreker', werd verrast met een friteuse. De bottelaar van de miniaturen, de heer D. Dalstra ("hoe komt nu de Kirsch de Cuisine in de fles?") werd bedacht met een radio-cassette recorder. En de man, die het een jaar elders probeerde maar snel weer bij Bokma terug was, de heer P. Weistra van de handwerkafdeling, mocht een poef mee naar huis nemen. Na dankwoorden van de heren H. Dijkstra en P. Weistra bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen, waarbij allen van de gelegenheid ge bruik maakten persoonlijk afscheid te nemen. Amsterdam - Op 6 januari heeft de Amsterdamse brouwerij afscheid genomen van de heer C. HamDe heer Hamin het gezelschap van zijn echtgenote, dochter en schoonzoon, werd in het Koelschip toegesproken door de heer Bremer. Deze verzocht eerst de heer Ham om de achter hem opge stelde Ham's Heineken stamboom te onthullen. Deze stam boom gaf per tak het aantal collega-afdelingschefs aan, met wie hij gedurende de afgelopen 18 jaar op de Amsterdamse vestiging had samengewerkt. De tak van de Technische Dienst bleek echter maar één, zijn eigen, naam te bevatten. Aan de hand van deze constatering was de titel, die de heer Bremer aan de heer Ham meegaf van God-Father, een juis te weergave van zijn verbondenheid met de Amsterdamse brouwerij. Hierna overhandigde de spreker mevrouw Ham een boeket bloemen om de vrijdagtraditie van de heer Ham in stand te houden. De heer Ham bedankte hierop de heer Bremer voor zijn toespraak en alle organisatoren voor deze geweldige middag. Tenslotte sprak hij zijn welgemeende er kentelijkheid uit aan alle aanwezigen voor deze grootse be langstelling bij zijn afscheid.' Spontaan zette men toen van uit de zaal het lijflied van de heer Ham in.

Vers van 't Vat | 1984 | | pagina 24