gemoderniseerd SCHILTIGHEIM isi zijn de gisdagertanks, de kantine en de ontvangstruimte gevestigd. Vanaf het dak heeft men een prachtig uitzicht. Uiteraard isAncre' al rii geruime tijd vervangen door 'Heineken Dag èn nacht werkte men aan de bouw van de schoor steen op het ketelhuis in Schiltigheim De plannen voor uitbreiding en reno vatie in Schiltigheim dateren uit 1975. Hoe de brouwerij er volgens die plan nen tenslotte uit zal zien, is vastgelegd in een zogenoemd masterplan. Een foto hiervan ziet u op deze pagina's. Deze plannen worden in fasen geleide lijk aan verwezenlijkt. Met name in Schiltigheim wordt dit jaar weer hard gewerkt om de brouwerij te moderni seren en de capaciteit uit te breiden. De verbouwingen vinden plaats onder ver antwoordelijkheid van de directeur produktie Frankrijk. Het projectma nagement is toevertrouwd aan Heine ken Technisch Beheer, dat zorgt voor ontwerp en realisatie van het project. Diverse afdelingen in één gebouw Als u naar de foto van het masterplan kij ktziet u geheel rechts een groot bot- telarijgebouw. Hiervan is nu precies de helft gereed. Het tweede gedeelte moet worden gebouwd op de plaats waar nu diverse diensten en kelders, deels ondergronds, zijn gevestigd. Deze diensten worden verhuisd naar het nieuwe servicegebouw (in het mas terplan het tweede gebouw van links). Hierin vinden alle energiediensten en alle servicediensten ten behoeve van de produktie huisvesting. Naast het bij plaatsen van 6 Apollo's i.v.m. produk- tie-uitbreiding, worden er 8 geplaatst ter vervanging van de kelders. Ultra-filtratie Ook bij de bovengenoemde diensten is het nodige veranderd. Het plan bestaat de gelagerverwerking uit voeren door middel van het ultra-filtratiesysteem. Een systeem dat enigszins te vergelij ken is met dat van de membraamfiltra- tie bij de afvalwaterzuiveringsinstalla tie in Zoeterwoude. Dit technisch en technologisch goede systeem, waar mee bier uit gelager en gist wordt terug gewonnen, is overigens al twee jaar in de brouwerij te Amsterdam uitgetest. Renovatie van de schoorsteen De renovatie van het ketelhuis was noodzakelijk omdat volgens herziene wettelij ke normen de 30 a 40 j aar oude schoorsteen niet meer aan de vereiste hoogte voldeed. Het uitstoten van de verbrandingsgassen moet op een bepaalde hoogte gebeuren. De nieuwe schoorsteen is 66 meter hoog en heeft een doorsnede van 5 meter. Veertien personen zijn 2xh week dag en nacht bezig geweest om het beton voor de schoorsteen te storten! Binnen het hui dige plan start men met 2 stoomketels inclusief nieuwe olie-opslag. De stoomketels hebben ieder een capaci teit van 25 ton. Voorts krijgen de energiediensten de beschikking over een nieuwe koelin stallatie De oude had te weinig koelca- paciteit voor de geplande produktie- uitbreiding en was aan renovatie toe. Ook krijgen zij een nieuwe koolzuur- verwerkingsinstallatie en een nieuwe

Vers van 't Vat | 1984 | | pagina 17