Heineken France wordt verdei VELE VERBOUWINGEN IN FRANKRIJK Heineken France S. A. is regelmatig in het nieuws geweest op de buitenland-pagina's. Vele verbouwingen hebben plaatsgevonden bij onze brouwerijen in Schiltig- heim en Mutzig om bestaande installaties en gebouwen te moderniseren en de capaciteit uit te breiden. Ook op dit moment zijn ingrijpende werkzaamheden in volle gang. •3 J Zo zou de brouwerij er uitmoeten gaan zien. Dit masterplan dateert uit 1975. V.l.n.r. het brouwhuis, het servicegebouw, de Apollo's, gisi lagercapaciteit, bottelarij met opslag. Het enige gebouw dat blijft bestaan in de huidige vorm, is La Tour (waarop de naam Ancre). Hierii De brouwerij in Schiltigheim, in juni 1983 gefotografeerd De twee brouwerijen van Heinekei France zijn beide gevestigd in dc Elzas, een gebied in het oosten var Frankrijk. De ene brouwerij staat ii Schiltigheim, de andere in Mutzig Beide maakten deel uit van de Albra groep (voluit: Alsacienne de Brasse rie), die in 1972 gedeeltelijk en in 197 voor 100% onderdeel werd van he Heineken concern. Sinds septembe 1980 dragen beide brouwerijen offi cieel de naam 'Heineken France S. A.\ Verschillen Er bestaan opvallende verschillen tus sen de twee brouwerij vestigingen. D' brouwerij in Schiltigheim ligt middei in de stad, omgeven door drukke ver keerswegen. De vestiging in Mutzi daarentegen ligt in een landelijl gebied. Een ander markant verschil i dat in de bottelarij in Schiltighein alleen flessen, dus geen fusten, wordei afgevuld. Bovendien kennen de hie gebrouwen merken -Heineken, Müt zig, Mützig Old Lager en Ancre- ooi een groot aantal verschillende verpak kingsvormen. In Mutzig wordt echte uitsluitend op fust afgevuld. Heeft d' Heineken France vestiging in Schiltig heim een brouwzaal met koperei ketelsin Mutzig is op het eerste gezich niets van brouwketels te zien. Dezi staan namelijk opgesteld achter eei stenen muur. Enige glazen waarne mingspanelen in de muur maken eer blik op de moderne rechthoekig! ketels mogelijk. 16

Vers van 't Vat | 1984 | | pagina 16