Drukte op de golfbaan Hein V bij voetbaltoernooi Amsterdam 708 Topsport bij Triathlon Vier dagen was Nederland in de ban van de golfsport, toen het Internationaal Open Golfkampioenschap plaatsvond op de Kennemer Golfclub in Zandvoort. Ook ons concern gaf acte de présence bij het kam pioenschap van deze in populariteit groeiende sport. Een dergelijk evenement is immers alleen mogelijk wanneer zich voldoende sponsors aanbieden. Gelukkig was dit het gevalHeineken was er een van door het adopteren van een "hole' en wel hole 3. Borden rond de hole en exclusieve verkooppunten gaven de betrokkenheid aan van onze onderne ming met de golfsport. Ieder jaar staat het internationaal voetbaltoernooi in Amsterdam volop in de belangstelling. Ook dit jaar was het Olympisch Stadion tijdens Amsterdam 708 zeer goed bezet. Dit was mede het gevolg van de deelname van Feyenoord voor de eerste maal aan dit toernooi, de club die oud-Ajacied Johan Cruyff op het veld bracht. Ongetwijfeld weet u dat de Rotterdammers hun debuut zegevierend hebben afgesloten. Als u echter niet zelf in het stadion aanwezig bent geweest op de finale-avond, is het wellicht aardig te weten dat ook een grote groep Heineken medewerkers de groene mat heeft betre den. Niet om een balletje te trappen, maar om de pauze muzikaal op te luisteren. Compleet met hun mascotte, bok Hein V, was de Heineken Fanfare vanuit Den Bosch naar de hoofdstad gekomen. Pure topsport werd onlangs in Almere bedreven. Daar vond het Open Nederlandse Kampioenschap Triathlon plaats. De deelnemers moesten achtereen volgens 3,8 km zwemmen, 180 km fietsen en 42.195 km hardlopenDit vraagt een bij na bovenmenselij ke prestatie.van de atleten. Afzien, de tanden op elkaar bijten en doorgaan, daar ging het om. Maar velen kwamen de man met de hamer al in een vroeg stadium tegen, toen zij door de kou bevangen met kramp uit het water moesten worden gehaald. Het verloop van de wedstrijd was zeer spannend. Tot vreugde van de toeschouwers die veelal tot laat in de avond de atleten bleven aanmoedigen, was het een landgenoot die als eerste de finish passeerde. Met ruime voorsprong kwam Axel Koenders binnen. En dat terwijl hij bijna 12 minuten later uit het water kwam dan de snelste zwemmer en dus al met n. achterstand op de fiets stapte.

Vers van 't Vat | 1983 | | pagina 28