Chauffeurs actief voor Polen Arnhem viert veijaardag op grootse wijze Nieuwe kelderbierwagens bij drumband festival Dit hele jaar viert Arnhem het feit dat 750 jaar geleden stadsrechten zijn verleend. Rond de échte verjaardag, 13 juli, bereikten de festiviteiten een hoogtepunt. En omdat Arnhem de vestigingsplaats is van het verkoop kantoor van het horecagebied Gelderland/Overijssel, was onze onderneming betrokken bij de sponsoring van tal van evenementen. Een daarvan was de demon stratie van parachutisten die met een Heineken vlag in een van de twee zwembaden op de Markt moesten landen, ter afsluiting van de Nacht van Arnhem op 8 juli. In de historische optocht die de volgende dag plaatsvond, waren wij present met de brouwerswagen. Deze beeldde een van de vele ambachten uit die in de afgelopen 750 jaar in de Gelderse hoofdstad bestonden. Na een spectaculair middeleeuws riddertoernooi vormde het door Heineken aangeboden vuurwerk aan de oevers van de Rijn op 13 juli het sluitstuk van een grootse feest week. Op vele plaatsen in ons land zijn huis-aan-huis acties geweest om goederen op te halen ten behoeve van Polen. Zo ook onlangs in Breda. Op de foto een van de twee vrachtwagens die voor deze actie beschikbaar zijn gesteld door onze drankenhandel Priem-Eris. De wagens werden bemand door de heren Cosijn en Van Meel, chauffeurs van Priem-Eris, die zich spontaan hadden aangemeld om op hun vrije zaterdag aan deze actie mee te helpen. Op 26 juni vond in het Limburgse Schinveld een groots festival plaats van drum- en showbands. Hiervan heeft de KRO op 23 juli een televisiereportage uitgezonden. Het was een zeer druk bezocht evenement, waaraan zo'n honderd verenigingen uit heel Nederland deelna men. Ook ons concern was erbij aanwezig met buffet ten in de grote feesttent. Bijzonderwasdatbij ditfeest voor de eerste maal de twee mobiele kelderbierwagens van reclame service verkoopbevordering werden ingezet. Deze wagens bevatten ieder drie liggende vaten a 1.000 liter bier en vijf tappunten. Uniek is dat deze tappunten direct aangesloten kunnen worden op een bijbehorende bar en eventueel op twee verder- gelegen verkooppunten op maximaal 25 meter afstand. De mobiele kelderbierwagens worden afgevuld door de 'normale' kelderbierwagens, die ook onze horeca-afne- mers van kelderbier voorzien. Verwisselbare borden zorgen voor een Heineken of Amstel uiterlijk, afhanke lijk van het bier waarmee de wagen is gevuld .Voorts hebben de wagens een koelruimte met een capaci teit voor circa honderd kratten. Een aardig detail vormt ook de uitschuifbare luifel, die als regen- en als zonne scherm kan dienen boven het uitschenkgedeelte. Om de organisatoren van evenementen in Zuid-Nederland kennis te laten maken met dit nieuwste reclame-mate rieel, dat (inclusief tapper) kan worden ingezet, was er enige dagen voor het 'KRO-feest' een presentatie. Daarbij werden vooral positieve reacties gehoord over het niet meer hoeven slepen met fusten en s, koolzuurflessen en over de constante druk en temperatuur van het bier.

Vers van 't Vat | 1983 | | pagina 28