R ZIJN VECHTLUST :ika le der en hobby uitoefenen en er dan zó goed in zijn, jhnn/ieira, werkzaam in de bedrijfskantine te Zoeterwoude, leeft li op zak en twee Europese. En wellicht mag hij zich W en kampioen noemen slotte de finale. "Ik denk dat ik een goede kans maak bij de WK", zegt Johnny bedachtzaam, "maar ik heb sterke concurrentie. Er is bijvoorbeeld een Engelsman met vier wereldtitels en een Duitser die tweemaal Europees kampioen is geweest. Bij het loten voor elke ronde moet je gewoon geluk hebben. Want verlies je één ronde, dan ben je volledig uitgeschakeld". Het is nog moeilijk Johnny's kansen te voorspellen. Hij heeft namelijk nog nooit tegen een Amerikaan of een Japanner gevochten. "Ik zou graag eens tegen een Japanner staan", merkt hij op. En na enige aarzeling: "maar dan voor de zekerheid wel pas in de laatste ronde". Wij houden u op de hoogte. Winnen door luisteren "Je merkt snel genoeg wat voor iemand je tegenstan der is. Ieder heeft zo z'n eigen techniek. De een schopt meer, de ander slaat meer. In het vuur van het gevecht zie je echter niet precies zijn zwakke punten of je eigen fouten.Het is daarom heel be langrijk dat je een goede coach hebt, die je in de pauze -van 1 mi nuut- tussen twee ronden door aanwij zingen kan geven. Als je dan goed luis tert en doet wat hij aanraadt, win je zeker". Zenuwen Toch zijn, ondanks deze overtuigende uitspraak, de minuten na de laatste ronde zenuwslopend. Johnny daar over: "Je moet wachten tot je hand wordt opgetild. Omdat bij ons knock out niet veel voorkomt door het lage gewicht van de sporters, gebeurt het meestal dat je 'op punten' wint. En hoeveel dat er zijn, weet je natuurlijk zelf niet. Het is mij twee keer gebeurd dat ik ervan overtuigd was dat ik de winnaar was. Ik had goed gevochten en het publiek was helemaal op mijn hand. Toen werd mijn tegenstander tot winnaar uitgeroepen. Ik ben dan ook altijd heel nerveus voordat die beslissing is gevallen". Geen agressie Ondanks de vele (lichte) blessures ("blauwe schenen, bloeduitstortingen en een blauw oog horen er nu eenmaal bij, het is een kwestie van kunnen incasseren"), kan Johnny met name Full Contact Karate aan eenieder aan raden als sport. "Misschien is het beter als je een rustig type bent. Ben je dat niet, dan is dat niet zo erg. Die agressie leer je vanzelf wel af. Het gaat om de beheersing en dat leer je wel door de vele klappen die je in het begin van een ander krijgt. Zo is het mij ook gegaan". W ereldkampioen? Voor de Wereldkampioenschappen in oktober wachten Johnny een voorron de, een kwart- en halve finale en ten- r een rustdag. Als de sporters op de lag zelf gemasseerd zijn, de wenk brauwen en snor goed ingesmeerd zijn net vaseline om inscheuren te voorko nen en de gebitsbeschermer is inge- iaan, is het zover. Onder het toeziend iog van een jurylid in iedere hoek van le ring en onder de aanmoedigingen an de supporters, starten de twee boksers hun partij

Vers van 't Vat | 1983 | | pagina 17