Record aantal lopers in Amsterdam uurtjes Jazz tot in de kleine Nederlanders niet aan bod in Markelo Heineken (toKliiaS&f Aan de achtste internationale Marathon van Amster dam namen 1.365 atleten deel, terwijl 3.300 recre atielopers zich hadden aangemeld voor de halve marathon. Cor Vriend wist voor de tweede achter eenvolgende maal de ruim 42 kilometer winnend af te leggen, ondanks een stekende pijn in zijn zij in de laatste kilometers. Het ging de vele duizenden toe schouwers die zich door de hele stad hadden opge steld, echter meer om een leuk kijkspel dan om de prestaties. Zo kregen diegenen die als laatsten bin nenkwamen, net zo'n hartelijk applaus als de echte winnaar. Ook Ruud Righolt van de afdeling concern secretariaat/documentatie/bibliotheek te Amsterdam nam deel aan de marathon. Hij behaalde een 88e plaats. Op de foto ziet u een aantal deelnemers op het Rembrandtsplein met op de achtergrond onze reclame op een in het oogspringend punt in de Amsterdamse binnenstad. Begin mei was Enkhuizen drie dagen in de ban van de jazzmuziek. Dat het met de liefde voor jazz in ons land goed gaat, bewijst het feit dat dit jaar het Jazz festival al voor de tiende achtereenvolgende maal plaatsvond in Enkhuizen. Voor de vele concerten, waarvan sommige in de open lucht, bestond grote belangstelling. Met zeer veel animo stortte men zich ook op de kroegentocht. Daarbij was het mogelijk diverse bands uit binnen- en buitenland te beluisteren in de achttien deelnemende horecabedrijven. Maar ook overdag was het 's zaterdags gezellig toeven in deze 700 jaar oude plaats. Zes streetparade-orkesten vrolijkten de straten op. In dezelfde bonte stoet reed ook de Heineken brandweerwagen mee, die voorzien was van speciale tekstborden. Een ander concern vervoermiddel dat door zeer velen werd bekeken en op de foto werd gezet, was de Heineken bierboeier. Temidden van de schepen die een jazzband aan boord hadden, voer deze bierton langs de met vele toeschouwers bezette kaden van Enkhuizen. Op 8 mei werd in het rulle zandcircuit van Markelo de internationale Grand Prix Motorcross 250 cc verreden. Tot teleurstelling van de 20.000 toeschou wers, die vanaf de Tafelberg een goed uitzicht hadden over het parcours, kwam vijfvoudig Nederlands kampioen en favoriet Kees van der Ven in de eerste manche al ten val. In de tweede manche had Van der Ven minder pech. Hij wist in die ronde als derde te eindigen. Grote winnaar in Markelo was de Belg Georges Jobé. Zoals u op de foto kunt zien, wist hij met duidelijke voorsprong op de rest van het deelne mersveld alle Heineken en Pepsi spandoeken te passeren. Na deze strijd van in totaal 80 minuten en vier rondes had hij zijn positie als nummer 1 op de wereldranglijst nog meer verstevigd.

Vers van 't Vat | 1983 | | pagina 28