vergistingstanks voor Mutzig Afscheid F.Ch.G. van Pelt Afscheid A. Verkerk snelle operatie. Dat vervoer over de weg niet altijd even makkelijk verloopt, toont de foto. De gehele weg van Lauterbourg naar Mutzig reed er onder andere een speciale P.T.T.-beambte mee om onderweg diverse telefoondraden te de monteren zodat de tanks ongehinderd konden passeren. De afgelopen jaren heeft de brouwerij te Mutzig in het teken gestaan van deels capaciteitsuit breiding en deels renovatie. Zo zijn er in maart jongst leden een nieuwe koelin stallatie voor de nieuwste vergistingtanks en het grootste gedeelte van de al bestaande gistlagerkelders, en een nieuwe whirlpool in bedrijf genomen. Het komende jaar volgt de uitbreiding van de fustaf- vulinstallatie in de bottela rij. Al deze werkzaamhe den worden uitgevoerd onder leiding van Heineken Technisch Beheer vanuit Zoeterwoude. hele reis achter de rug. Vanaf fabrikant Landaluce S.A. in Santander (Noord- Spanje) per boot naar Rotterdam, van daar overgeladen op een Rijn aak om naar Lauterbourg in Frankrijk te worden overgebracht en tenslotte per vrachtwagen naar de brouwerijDe gehele operatie, van Santander tot en met de plaatsing in Mutzig, duurde slechts twaalf dagen. Voor een dergelijk groot transport kan dus met recht gespro ken worden van een zeer Begin april zijn bij Heineken France in Mutzig vier nieuwe vergistings tanks in gebruik genomen. Voor het zover was, hadden de vier 'reuzen' met een doorsnede van 5,4 meter en een inhoud van twee duizend hectoliter, al een Zoetermeer- Velen van binnen en buiten de vestiging, waarbij met name Bunnik sterk vertegenwoordigd was, hadden zich op 23 maart in de ontvangstruimte verza meld voor de afscheidsreceptie van de heer Van Pelt. Deze was eerder op de middag in aanwezigheid van zijn echtgenote, kinderen en kleinkind, ontvangen door de heren Goos, Eibers en Van Giessen wegens zijn ge bruikmaking van de Wachtgeldregeling na een 35-jarig dienstverband. Het laatst was hij werkzaam bij maga zijn en intern transport. De heer Goos sprak tijdens de receptie als eerste. Op zijn onnavolgbare wijze bedank te hij de heer Van Pelt voor zijn verdiensten voor Heineken, waarbij zijn expeditietijd in Bunnik piet on vermeld bleef. Namens het personeel sprak de heer Buizer de scheidende toe en overhandigde hem een aantal cadeaus. Als groot voetballiefhebber werd de heer Van Pelt op geestige wijze bedankt door een af vaardiging van de Marketing/Verkoopgroep, die hem een ticket gaf voor de Engelse cupfinal. Ook de heer Baks wist met een toepasselijk praatje de heer Van Pelt te verblijden met een voetbal vaantje van 40 jaar gele den. Zoeterwoude- Op 28 maart vond het afscheid plaats van de heer A. Verkerk. Na een ruim 43-jarig dienstver band besloot de heer Verkerk gebruik te maken van de Overbruggingsregeling. In de Hooiberg, waar de re ceptie werd gehouden, waren naast de collega's uit Zoeterwoude eveneens vele ex-collega's uit Rotterdam aanwezig. De heer Welmers opende de rij van spre kers, gevolgd door de heer Van der Knaap. Beiden be dankten de scheidende functionaris voor diens inzet voor de brouwerij, met name voor de Bouwkundige Werkplaats. De heer Dikken wenst de heer Verkerk en familie een gezond 'groot verlof' toe en een succesvolle toekomst als 'eigen baas'. Vervolgens kreeg de heer Verkerk de personeelscadeaus aangeboden. Als eerste werd een troffel op voetstuk aangedragen' Ook symbo lisch was het wandbord met het door de heer Verkerk gebruikte gereedschap. Ook de Workmate ontbrak bij deze gelegenheid niet. Na een dankwoord van de heer Verkerk werd de receptie op informele wijze gezellig voortgezet.

Vers van 't Vat | 1983 | | pagina 24