A.H. Heineken voor de camera Hengsten in actie Schaatspret in Zoeterwoude Heineken Prijs voor Nederlander Indoor Brabant is een evenement, dat ieder jaar in populariteit toeneemt. Dit komt onder meer door het hoge niveau van de ruiters (en hun paarden), de gezellige accommodatie van de Brabanthallen en de goede organisatie van de programma-onderdelen. Bovendien is Brabant een echte paardensportpro vincie. Ook dit jaar was de opkomst van het publiek enorm. Met name vrijdag- en zaterdagavond reden de ruiters voor 'een volle bak'. Traditiegetrouw werd op de zaterdagavond om de Heineken Prijs gestre den. In het internationale puissance-springconcours, dat om 10 uur 's avonds startte en pas om half 2 's nachts werd beslist, vond vijf maal eeen barrage plaats. Uiteindelijk wist alleen Willy van der Ham met het paard Gotthard Z uit de bekende Limburgse Melchior-stal, de 2,25 meter hoge hindernis foutloos over te komen. Een recordhoogte in Brabant. Van der Ham mocht van horeca manager Zuid, drs. P.A.M. Janssen, de door ons concern beschikbaar gestelde geldprijs en een zilveren bierpul met inscriptie in ontvangst nemen. Onlangs zijn opnamen gemaakt voor een programma van een Amerikaans kabeltelevisie-station dat de titel draagt: 'Great cities of the world'. In de eerste uitzending werd de stad Amsterdam belicht. Tal van markante personen, die zakelijk of privé met deze stad verbonden zijn, vertellen de Amerikaanse kijkers wat Amsterdam voor hen betekent. Ook de heer A.H. Heineken verleende zijn medewerking aan het televisieprogramma. Op de foto ziet u hem met meubel- en interieurontwerper Jan des Bouvrie in café Hoppe aan het Amsterdamse Spui. Tevens is de heer Heineken in de brouwerij aan de Van der Helststraat geïnterviewd, waarbij hij het een en ander over Heineken heeft verteld. Op de vraag wat 's lands hoofdstad voor hem betekende, gaf hij als antwoord: "Veel werk, veel plezier en zo nu en dan een biertje." Een ander programma, waaraan de heer Heineken heeft meegewerkt, was 'Holland on satellite'. Voor dit Nederlandse programma van Henri Remmers dat in de V.S. zal worden uitgezonden, werden eveneens opnamen gemaakt in de Amsterdamse brouwerij Begin februari vond de jaarlijkse WPN-hengsten- keuring plaats voor hengsten die geregistreerd staan bij het Warmbloed Paardenstamboek Nederland en nog niet eerder gekeurd zijn. Voor deze keuring bestaat altijd grote belangstelling van de zijde van de fokkers en paardeliefhebbers. De verrichtingen van de jonge hengsten, die in Utrecht op exterieur en gangwerk worden beoordeeld, werden dan ook op de voet gevolgd. Evenals vorig jaar was ons concern door middel van reclameborden in de piste en met Amstel luifelstands aanwezig in de Utrechtse Veemarkthallen. Tijdens de Krokusvakantie hebben met name vele kinderen de schaatsen ondergebonden om een baantje te trekken op natuurijs. Ook in Zoeterwoude was dat het geval. Een aantal jeugdige scholieren bleek een voorliefde opgevat te hebben voor het ijs dat zich tussen ontvangstgebouw De Hooiberg en het kantoor uitstrekte.

Vers van 't Vat | 1983 | | pagina 28