In huis worden ontc ar Toch zijn er waarschijnlijk niet veel mensen die juis Of bij anderen beginnen, voor V Speciaal ontwerp Dit marmer blijkt de voorliefde van de heer Olivier te hebben. "Ik had wel een hele marmeren vloer in mijn huis kamer willen hebben. Maar ja, dat is te zwaar voor een woning op een eerste etage. Bovendien is marmer ook erg prijzig." Toch ontbreekt het marmer niet in de huiskamer. Bij het raam is een hoekje ontworpen, met een inge bouwde plantenbak, waar de televisie en de radio kunnen staan. Ook de po ten van de eettafel en de lage tafel zijn van marmer. Het zijn dingen die speci aal voor de heer Olivier gemaakt zijn. "Dat marmer bestel ik, via een graf steenbedrijfje hier, in Italië. Dan krijg ik het precies zoals ik het hebben wil en kan ik het hier in elkaar zetten. Ik moet het wel in Italië bestellen, omdat je er in Nederland vrijwel niet aan kunt komen. Ik wil namelijk alles massief. Of ik nu glas of spiegels of marmer bestel, ik houd niet van kleine stukjes. Het moet massief zijn." De poten van de eettafel wegen dan ook zo'n 150 kilo per stuk. Als u weet dat de glazen plaat die op de twee marmeren driehoekige poten rust, circa 100 kilo weegt, zal het u duidelijk zijn dat er niet dagelijks met het meubilair wordt geschoven. Eenvoud Wie in staat is de metershoge spiegels te negeren en zijn blik verder te laten dwalen, merkt al snel dat er geen hin dernissen genomen behoeven te wor den om de andere kant van de kamer te bereiken. Naast de al genoemde twee tafels, maken alleen een bank en een plexiglas-kastje deel uit van het meubi lair. "Dat is de belangrijkste regel: zet het niet te vol. Daardoor zou je name lijk de aandacht van alle stukken aflei den. Je ziet als het ware door de bomen het bos niet meer. Vooral omdat wij een spiegelwand hebben, is het nood zaak het interieur rustig te houden. Een paar mooie kunststukken aan de wand, een beeldje in een hoek en een plant op een kast, dat is alles. Meer heb je niet nodig." Wegwerken en camoufleren Opvallend is ook de kachel. Wederom geheel van aluminium vervaardigd. "Ik houd niet van kachels", legt de heer Olivier uit. "Hij is dan ook zo wegge- mum mum lie heer P. Olivier (werkzaam bij de afdeling reclame service als bier- U boeier-kapitein) woont op een steenworp afstand van de brouwerij in Amsterdam. Wie die buurt kent, weet dat het -de gerenoveerde uitgezon derd- over het algemeen oudere wo ningen zijn. Nu betekent oud meestal ook: onregelmatig en scheef. Wie bij de heer Olivier binnenkomt, is dan ook aangenaam verrast door het strakke en moderne interieur van de woning. Het is iets dat je wellicht wel in een nieuwe flat verwacht, maar beslist niet in een oudere huurwoning. Spiegels "De mensen kijken meestal hun ogen uit, als ze hier voor het eerst komen", vertelt Olivier. "Vooral aan de grote spiegels moeten zij erg wennen." Het huis- en slaapkamergedeelte is name lijk van elkaar gescheiden door een plafondhoge spiegelwand, afgezet met aluminium. Dit geanodiseerde zilver kleurige aluminium komt door het ge hele huis terug. Alleen in de slaapka mer is een goudkleurige versie toege past. Maar ook daar ontbreken de spiegels niet. "Als de mensen horen dat ik in mijn slaapkamer een hele spie gelwand heb, denken ze minstens dat ik een sexmaniak ben", zegt de heer Olivier lachend, maar met een toch iets verontwaardigde ondertoon over dit onbegrip. "Voor het interieur vind ik het juist heel functioneel. Het maakt de ruimte veel groter." Belangrijkste meubelstuk in de slaapkamer is uiter aard het bed. Ook dit is van goudkleu rig aluminium vervaardigd en wel van ronde buizen. Zelfs de keuken Ook de keuken is enigszins bijzonder. Eiken keukens, Zweedse keukens, wij kennen ze allemaal. Maar heeft u wel eens een aluminium inbouwkeuken kunnen aanschouwen? Alles is wegge werkt in de keuken, zelfs de geiser. En aangezien de keuken net als de rest van het huis leeg en zonder frutseltjes is, zou het in principe elke willekeurige ruimte kunnen zijn. Ook de douchecel en het toilet zijn door de heer Olivier niet vergeten. Beide zijn geheel met marmerentegels betegeld en van grote spiegels voorzien. nieuw

Vers van 't Vat | 1983 | | pagina 16