Marathon schaatsen nog steeds populair Kleurrijke taferelen in Egmond aan Zee Swinging Leiden Onder de naam 'Heineken Schaatsfestijn' werden een aantal jaren geledden tal van marathonwedstrij den georganiseerd. Hoewel deze toernooien niet meer bestaan, zijn de banden met de schaatssport en het marathonschaatsen in het bijzonder niet geheel verdwenen. Zo wapperden de Heineken vlaggen ook tijdens de eind januari gehouden Nederlandse Kam pioenschappen Marathjonschaatsen op ijsbaan De Meent in Alkmaar. De Heineken jurybus was bij dit evenement ter beschikking gesteld aan de schrijvende pers en radioverslaggevers. Zij hadden vanuit deze bus een prima overzicht over de baan waar achter eenvolgens de dames, heren veteranen en heren A- rijders om het kampioenschap streden. Onder luide bijval van de ruim 6000 toeschouwers wist Jan Kooiman na 150 ronden (circa 60 km) in een zeer spannende eindstrijd opnieuw de titel te behalen. Heineken medewerker Onne Nijboer, expeditiechef in Almaar, eindigde bij de veteranen als negende. Op 12 januari verrichtte de burgemeester van Leiden in het Waaggebouw de symbolische opening tot de Leidse Jazzweek. Hij tapte hiertoe tien delftsblauwe Heineken bierpullen vol, waarna hij deze uitreikte aan leden van het bestuur, politie en de heer Wassenaar van onze afdeling reclameservice en verkoopbevorde ring. Als dank voor zijn medewerking kreeg Burge meester Goekoop een kristallen bierpul met tinnen deksel aangeboden. Na dit ceremoniële gedeelte begon een kroegentocht langs de dertig deelnemende horecabedrijven in de Leidse binnenstad: het startsein voor de Leidse Jazzweek die van de sleutelstad een swingende stad maakte. Ook dit jaar was de belang stelling voor de optredens van de diverse bands enorm. Alle plaatsen voor het Key Town Jazz Festival dat op de voorlaatste avond in de Stadsgehoorzaal plaatsvond, waren dan ook uitverkocht. Voorts gaf v ons concern blijk van haar aanwezigheid door middel van posters, stickers en spandoeken Nv langs de toegangswegen. Ook dit jaar leverde de elfde versie van de Halve Marathon in Egmond aan Zee kleurige plaatjes op. Ondanks de felle zuidwesterwind met windkracht 7 en de zware regenbuien verscheen een record aantal deelnemers aan de start. De negenhonderd wedstrijd lopers (onder wie Gerard Nijboer, die daags tevoren tot sportman van het jaar was gekozen) en ruim vijfduizend prestatielopers, leken niet gehinderd te worden door de weersomstandigheden. Zij hadden slechts één doel voor ogen: het passeren van het Heineken finishdoek. Op de foto's een deel van het dat zich als een kleurig lint door de kronkelde en een verfrissingspost langs route waar begerige handen zich uitstrekken naar een beker met Sourcy.

Vers van 't Vat | 1983 | | pagina 29