Wielrenners bereidden zich voor op w.k. Heineken feliciteert winnaar biertapwedstrijden Deelnemers Nederlands kampioenschap veldrijden "zien af" Circa zevenduizend toeschouwers waren op de zeer koude 2e januari van dit jaar naar Oss gekomen voor de internationale cyclecross. Voor de renners, die duidelijk moeite hadden met het modderige en daar door zware parcours op de vuilstortplaats in het Bra bantse Oss, was dit een belangrijke wedstrijd. Een groot gedeelte van het nu verreden parcours zal namelijk opgenomen worden in het traject dat volgend jaar tijdens de Wereldkampioenschappen Cyclecross afgelegd dient te worden. De Nederlander Reinier Groenendaal wist als eerste te finishen. Een goed resultaat ,werd ook behaald door Amstel renner Mathieu Hermans die als zevende het Amstel finishdoek passeerde. Op de foto ziet u Hermans voor wie bij de verzorgingsplaats een schone fiets klaarstaat. De renners die eind januari deelnamen aan het Nederlands kampioenschap in Hulsberg, kregen het wel heel zwaar te verduren. Door hevige rukwinden geplaagd moesten zij zich een weg banen op een parcours dat door de zware regenval was veranderd in één grote modderpoel. Deze weersom standigheden weerhielden echter het publiek niet om in groten getale de prestaties van de renners gade te slaan. Diep in de modder weggezakt moedigden zij de deelnemers aan. De Amstel renner Mathieu Hermans die tijdens de internationale cyclecross in Oss zo'n uitstekend resultaat behaalde, moest in deze wedstrijd jammergenoeg de strijd opgeven. Bevangen door de kou moest hij halverwege het parcours stoppen, voor hem was de wedstrijd voorbij. In de Amstel jurywagen wachtte hem desondanks een "warm" onthaal. Ook Reinier Groenendaal, eerste tijdens de internationale cyclecross, had in deze slijtageslag weinig succes, hij behaalde slechts een tiende plaats. De uiteindelijke zege ging, evenals vorig jaar, naar Hennie Stamsnijder. Wim van de Boom van café Wereldhaven aan de Plein- weg in Rotterdam is winnaar geworden van de finale van de Nationale Biertapwedstrijden. Bij de wedstrijden in de RAI in Amsterdam, waar traditiegetrouw deze biertapkampioenschappen tijdens de Horecava (begin januari) worden gehouden, was hij de beste in de cate gorie Eenmanszaken. Als felicitatie aan de succes volle café-houder liet Heineken de dag na het be halen van zijn eerste plaats, de door vier 28 paarden getrokken brouwerswagen vanaf sportpaleis Ahoy naar het café van Pa en Wim de Boom rijden. De borden op de kar maakten de buurtbewoners duidelijk dat er bij café Wereldhaven iets te vieren viel. Hoofd horeca Rotterdam, de heer A. Redelé (tweede van rechts) bood samen met hoofd verkoop J. Dello (geheel links) en hoofd public relations R. Elfrink (geheel rechts) twee vaten bier aan meestertapper Van de Boom aan.

Vers van 't Vat | 1983 | | pagina 28