20e Amstel wielerploeg Concernbekers voor hippische prestaties Terug naar de bron Hansl laat Mokum lachen in li wil Eind vorig jaar werd tijdens de traditionele Amstel wielerlunch op de brouwerij in Amsterdam voor de 20e maal een Amstel amateur wielerploeg voorge steld. Bij deze gelegenheid werd ook afscheid geno men van mecanicien J. Spenkelink, die na 19 jaar voor de Amstel ploeg te hebben gewerkt, een punt zet achter zijn loopbaan. Als blijk van waardering mocht hij een kristallen bierpul met inscriptie in ontvangst nemen. Op de foto ziet u de renners en begeleiders die in 1983 deel uit zullen maken van de Amstel wielerploeg. Staand v.l.n.r. Arie Hassink, ploegleider Herman Krott, Mathieu Hermans, Gerrit Möhlmann, Theo Peeters, Hans van Staten en Henk Havik. Staand in de deuropening van de bus Teun van Vliet (achter) en Harry Wolters. Zittend v.l.n.r. Marco van der Hulst, Frank Pirard, Rob Hagemeijer, Geert Jan Theunisse, John Pirard, Jos Alberts en Erwin Nijboer. Zittend in de bus v.l.n.r. mecanicien Jaap de Wit en de masseurs Cees Dekkers en Wim Schuuring. Op 13 februari a.s. zal, voor de 5e maal in successie, de carnavalsoptocht van Amsterdam plaatshebben. Dit gebeurt dan onder supervisie van een nieuwe Amsterdamse carnavalsprins: Hans I. Prins Hans I, ofwel Hans Boskamp, werd op 11 november van het afgelopen jaar tijdens een groots feest in het Roeischip aan de Van der Helststraat gekroond als opvolger van André Hazes. De nieuwe hoofdstedelijke prins zal over enkele dagen de toeschouwers langs de gebruikelijke route laten weten dat zijn lijf spreuk "Lame lachen. Lucky Mokum" luidt. In het laatste kwartaal van 1982 vonden twee grote concoursen plaats: Jumping Amsterdam en het Internationale Concours Hippique Zuidlaren. Bij beide paardesportevenementen was ons concern met velerlei reclame-uitingen alsmede een grote stand aanwezig. Bovendien stond er in Amsterdam een stand, waar Heineken Shop-artikelen te koop waren. Tevens was er voor enkele rubrieken een beker ter beschikking gesteld. De Heineken Prijs tijdens de 25e Jumping werd gewonnen door Jan Tops. Hij wist het parcours 0,04 seconden sneller te rijden dan Anton Ebben, die voor het 25e achtereenvolgende jaar aan dit concours deelnam. Drs. P.C. Schop overhandigde Tops voor zijn overwinning de Heineken bokaal (kleurenfoto). Eric van de Vleuten won in Zuidlaren de beide door ons concern beschik baar gestelde prijzen. Met zijn paard Expo Visar won hij de Pepsi-Cola rubriek (zwart-wit foto) en met Expo Holland het internationale jachtspringconcours dat door H.eineken was geadopteerd. De respectieve bekers hiervoor werden hem uitgereikt door de heren B. van der Meulen en W. van den Berg van het horecagebied Groningen/Friesland/ Drenthe. Eind december werd de nieuwe uitgave van het Groot Amsterdams Kroegenboek in de Heineken Brouwerij in Amsterdam ten doop gehouden. Uitgever Tiebosch en auteur Ten Holter vonden die locatie, als "bron" van het goudgele nat dat in Amsterdamse café's door vele kelen gaat, de meest geëigende. De voorzitter van de Raad van Bestuur, de heer A.H. Heineken, was hierbij aanwezig om het eerste exem plaar van het boek in ontvangst te nemen en ziedaar de ingrediënten voor een "ouderwets" gezellige Amste- damse happening. De heer Heineken reikte het Groot Amsterdams Kroegenboek uit aan de eigenaars van Amsterdam's oudste café's, café Chris en Café Brandon èn aan het jongste café. Dat was het op 16 december jl. geopende café The Family. Tal van prominente Amsterdammers luisterden de bijeenkomst met hun aanwezigheid op en onvervalste cafémuziek van Manke Nelis vervolmaakte de sfeer. Het groot Amsterdams Kroegenboek is verkrijgbaar bij de boekhandel en beschrijft alle Amsterdamse café's binnen de grachtengordel en voor het eerst de cafés in Amsterdam-noord.

Vers van 't Vat | 1983 | | pagina 29