Ruim vier meter vis Lunch voor Roosevelt-comité Indoor Friesland Marathon Eindhoven Heineken party voor Amerikanen Op de foto ziet u de Ringvaart Haarlemmermeer bij Badhoeve dorp. 101 hengelaars visten hier 9 oktober op brasem en voorn ter gelegenheid van de Heineken Nationale Hengelwedstrijd. Door de sterke stroming werd er minder gevangen dan vorig jaar. De winnaar, de heer K. Boender uit Krimpen aan de IJssel, wist toch 4,44 meter vis op de kant te brengen. Drs. P.C. Schop reikte hem voor die prestatie aan het einde van de middag in het Koelschip de le prijs uit. Daarna volgde een koud buffet, hetgeen de vissers zich na de uren in de buitenlucht goed lieten smaken. In de krant en op de televisie heeft u kunnen zien dat HKH Prinses Juliana op 16 oktober de internationale Four-Freedoms- medaille heeft ontvangen. Zij kreeg deze onderscheiding uit handen van de heer W.J. Vandenheuvel, oud-ambassadeur van de V.S. bij de Verenigde Naties, voor de verdiensten van het Oranje-Huis in oorlog en vrede. Ter gelegenheid van het uitreiken van deze onderscheidingen was het Franklin Delano Roosevelt-comité van 14 tot en met 17 oktober in Nederland. Het 35-leden tellende gezelschap was door de heer Heineken uitgenodigd voor een lunch op de Campveerse Toren tijdens de laatste dag van hun bezoek aan Nederland. Na een foutloos verreden barrage in het internationale springconcours op zaterdag 23 oktober, mocht de Ier John Ledingham de Bokma-prijs in ontvangst nemen uit handen van de dochter van de heer P. Bokma. De beste Nederlander was Tom Olsmeijer op de 2e plaats. Derde werd Franke Sloothaak met zijn paard Weisse Dame. Deze tot Duitser genaturaliseerde Fries was de lieveling van het zeer talrijke publiek. Hij werd tevens uitgeroepen tot beste ruiter van het concours. De Eindhovense verenigingen P.S.V., Olympia en Asterix boden de stad Eind hoven ter gelegenheid van haar 750-jarig bestaan iets bijzonders aan: een interna tionale marathon op 24 oktober. Ons concern stak de organisatie een hand toe en voorzag de officiële bevoorradingspos- ten van Sourcy bronwater. Bijzonder was ook een andere concernbetrokkenheid. Vier medewerkers van onze Bossche brouwerij, in hun vrije tijd atleten van Prins Hendrik te Vught, namen namelijk enige maanden geleden het besluit deze eenmalige Brabantse marathon 'aan te pakken'. Carel Berkhout (meet- en regelwerkplaats) behaalde een plaats in de voorste geledingen met een tijd van 2 uur en 38 minuten. Jan v.d. Ven (techni sche dienst) kwam op 3 uur rond en Bram Kiviet (gistkelder) en Marie Valentijn deden er 19 minuten langer over. Ter vergelijking: de winnaar finishte op 2.16.17 uur. Op de foto ziet u het viertal, intern al snel de 'Sourcy Boys' genoemd, tijdens een training. V.l.n.r. Kiviet, Valentijn, V.d. Ven en Berkhout. In het kader van de Bicentennial waren begin oktober duizend Amerikanen enkele dagen in ons land. Een van de programma onderdelen was een rondgang op de Floriade op 7 oktober. Aansluitend daaraan vond een ontvangst plaats in de bloemis- terijkas op de Floriade door ons concern. Tijdens de party hield de heer A.H. Heineken een toespraak. Dat zijn aanwezigheid zeer op prijs werd gesteld door de Amerikaanse gasten, bleek uit het enthousiasme waarmee zij hem gedurende de gehele ontvangst omringden. Velen lieten zich samen met hem foto graferen en vertrokken niet eerder dan dat zij een handtekening hadden gekregen van de heer Heineken. Als souvenir kregen allen bovendien een glas met speciale opdruk en het Heineken Fotoboek overhandigd. Bovendien hebben velen van de mogelijkheid gebruik gemaakt een bezoek te brengen aan onze Amsterdamse brouwerij

Vers van 't Vat | 1982 | | pagina 28