ENGELS BEZOEK iiimiiim «txxfffTTxzfzzn OTWwl! In nummer 6 schreven wij dat de brouwerij van Heine ken France S.A. in Schiltigheim dienst doet als Neder lands consulaat en dat de bedrijfsleider van de brouwerij, ir. A. de Voogd, door de Nederlandse ambassade in Parijs is aangesteld als honorair consul voor de zes oostelijke departementen in Frankrijk. Op de foto de poort van het brouwerij- terrein, waar sinds enige tijd duidelijk wordt aangegeven dat het Consulaat der Nederlanden in de brouwerij is ge huisvest. Bij Heineken France in Mutzig is onlangs een nieuwe schoorsteen geplaatst met een gewicht van 40 ton en een hoogte van 47,50 meter. Hierdoor steekt hij ver boven de brouwerij uit. hetgeen uit milieu-overwegingen is gedaan. De schoorsteen staat op een blok gewapend beton van 120 m3 en is hieraan vastgezet door 32 bouten die elk een diameter hebben van 40 mm De schoorsteen bestaat uit twee elementen van metaal. Voor het aan elkaar zetten was een telescopische kraan nodig, die 130 ton kon tillen. De elementen, die bij een bedrijf in de buurt van de brouwerij zijn gemaakt, bestaan uit een buitenhuis, waarin zich een ladder bevindt, en drie rookkanalen met een diameter van 750 mm elk. Reeds enige tijd verkopen de Engelse Heavitree Brewery te Exeter en de Gray Brewery te Chelmsford Heineken bier dat geproduceerd is door Whitbread in hun gebieden Devon respectievelijk Essex. Op uitnodiging van Whitbread kwamen de directeuren van beide brouwerijen 23 juni naar Zoeterwoude om kennis te maken met onze brouwerij in Nederland. Op de foto v.l.n.r. de heren H. Kalff (marketing informatie), Tucker (Heavitree), J. Donkers (rondleider), J. Lofts (Whitbread) Gray (Gray Brewery) met v.l.n.r. de dames Gray, Lofts en Tuc ker.

Vers van 't Vat | 1982 | | pagina 8