maltezer bier Heineken-familie gaat Brouwerij De Ridder als zelfstandige brouwerij verder. Daarbij wordt de directie gevoerd door de heerJ.G.M. Kerckhoffs. Brouwerijtraditie Brouwerij De Ridder dateert van 1856. De brouwerij werd gesticht door de familie Van Aubel, een brouwersfamilie die destijds ook een brouwerij in Roermond en Meerssen had. Brouwerij De Ridder was de eerste van de Limburgse brouwerijen die het bier "exporteerde" buiten de eigen provincie: Al voor de Tweede Wereldoorlog was het Ridder bier in Amsterdam verkrijgbaar. Toen al ging het voorname- Brouwmeester Piet-Hein Hezemans, 24 jaar en sinds twee jaar in dienst bij brouwerij De Ridder, vertelt over het bier dat hij brouwt. "Het Ridder pils heeft, wat ik altijd noem, een specifieke "Ridder- smaak' Het is pittiger dan de meeste andere pilseners en heeft een fruitiger aroma. Het bier van De Ridder is wat meer gehopt waardoor de zuivere hopsmaak naar voren komt. In het Ridder Maltezer -een speciaal bier met 6,5 vol. alchohol en een stam- worth-gehalte van 15,7 graden Plato - komt dat het meest tot zijn recht' 'Het Ridder Oud Bruin wordt door veel mensen wat zoeter en voller gevonden dan andere typen Oud Bruin"zegt de jonge brouwmeester. Piet-Hein Hezemans voelt zich nau\f verwant met het Ridder bier en zijn collega's. Hij woont zelf dan ook naast de brouwerij. "Voor mij persoonlijk is het belangrijk dat de toe komst van het Ridder Bier door de overname wordt gewaarborgd. Dat daarmee ook de toekomst van de mensen hier is zekergesteld, is inherent daaraan" lijk om bier van het pilsener type. In de twintiger jaren was de brouwerij over geschakeld op het brouwen van ondergistend bier. Vóór die tijd werd vooral bovengistend bier gebrou wen. Met de overstap naar ondergistend bier en pils in het bijzonder, had brouwerij De Ridder een vooruit ziende blik. In de jaren die zouden volgen werd pils snel populair en tot op de dag van vandaag is meer dan 99 procent van het bier dat in Nederland wordt gedronken pils. Naam De aan de oever van de Maas gelegen brouwerij De Ridder heeft geen bin ding met de tijd van zwaard- gekletter en strijdperken. Ridder Pils in Maastrichtse café's-een bekend beeld Maltezer bier PI rui li au Uit li. s. nUtiöltiMl, 5

Vers van 't Vat | 1982 | | pagina 5