«Si. Jeugdige fietscrossers stelen de show Rood-wit-blauw voor Van der Velde Kevers opTexel trekken aandacht RHyjioi fOURcr Omstel :>Vzll Een tak van sport die momenteel zeer in opmars is, waarvan de serie televisie-uitzendingen ook getuigt, is fietscross. Het is overgewaaid van Amerika maar mag zich ook in Nederland over een steeds groter wordende populariteit onder de jeugd verheugen. In Beek en Donk vonden onlangs de Europese Kampioenschappen Fietscross plaats. Onderverdeeld in leeftijdscategorieën dienden de crossers hun bekwaamheid in snelheid en behen digheid te laten zien. 'Mannen' vanaf 6 jaar die als volleerde profs het parcours aflegden, zorgden voor menig vertederend ogenblik en spanning bij de ouders. Konden deze laatsten een biertje nuttigen om de schorgeschreeuwde kelen te spoelen, de kampioenen in spé lesten hun dorst met een Pepsi ofSourcy. Nadat op 19 juni de Nederlandse Kampioen schappen Wielrennen voor junioren en veteranen waren verreden in Hellendoorn, vond in het weekend van 26 en 27 juni in Geulle de N.K. Wiel rennen voor professionals, amateurs en dames plaats. Bij beide wedstrijden was ons concern aan wezig. Vooral in Het Limburgse Geulle hoefde nen niet lang te zoeken welk biermerk zich nauw verwant voelt met de wielersport. Spandoeken, vlaggen, tientallen reclameborden, een volgwagen en de jury wagen gaven onder meer aan dat dat Amstel was. Ook de publieke belangstelling was voornamelijk gericht op het laatste weekend. Met name toen de profs streden om het Nederlands kampioenschap, was het zeer druk. De renner die in de rood-wit-blauwe trui op het erepodium door miss Amstel Bier werd gehuldigd, was Johan van der Velde. Peter Winnen werd 2e en Joop Zoete melk 3e. Dat zij deze plaatsen waardig waren, blijkt uit hun prestaties bij de onlangs verreden Tour de France toen zij respectievelijk als 3e, 4e en 2e eindigden achter de Fransman Bernard Hinault. Mede dank zij het schitterende weer trok de auto cross in het Texelse Oosterend op 18 juli veel publieke belangstelling. Zo'n zes- tot zevenduizend toeschouwers waren naar Oosterend gekomen. Autocross-liefhebbers die van plan.waren om speciaal hiervoor de oversteek naar Texel te onder nemen, waren wel zeer op de proef gesteld aan gezien de wachttijden voor de boot in dit week einde opliepen tot zelfs 9 uur. Het merendeel van de toeschouwers bestond dan ook uit vakantie gangers die al op Texel verbleven en graag een middag uittrokken voor dit spektakel. Zij zagen diverse types wagens, waaronder de Volkswagen Kever, aan de start komen. Uiteraard waren de auto's verstevigd om alle oneffenheden in het parcours te kunnen trotseren. Heineken was, net als 8 augustus toen de tweede cross werd verreden in Oosterend, hierbij aanwezig met reclameborden en de jury wagen.

Vers van 't Vat | 1982 | | pagina 29