SpttiF In mei vonden, verspreid over het gehele land tal van evenementen plaats die zeer uiteenlopend van aard waren. Aan vele van deze heeft ons Foto 1 geeft een overzicht van de start van de Mara thon van Amsterdam. Ruim tweeduizend liefheb bers voor de 21 km lange recreatieloop en een kleine negenhonderd atleten voor de echte marathonafstand kwamen op de Dam aan de start. Cor Vriend finishte tenslotte als eerste in een tijd van 2 uur, 12 minuten en vijftien seconden. De titel bij de dames ging naar Annie van Stiphout. Spandoeken, parasols, uitschenkpunten, een Heineken- en Shandy tent en de Heineken jurywagen omlijstten hierbij de start en finishentourage Veertien dagen later ging in het Kralingse Bos de Marathon van Rotterdam van start. Harde wind en regen zorgden voor minder snelle tijden dan was verwacht. Van het grote interna tionale deelnemersveld nam de mexicaan Rodolfo Gomez al spoedig de leiding. Dat hij amper tijd had voor iets anders dan de wedstrijd blijkt uit de haast waarmee hij het bekertje Sourcy aanpakt bij een van de vier Sourcy verfrissings- punten langs het parcours (foto 2). Hij eindigde dan ook veruit als eerste. De beste Rotterdamse atleet mocht bovendien tijdens de prijsuitreiking 's avonds in Ahoy een prijs in ont vangst nemen, die namens Heineken door drs. A. Ch. Redelé werd uitgereikt. Hard lopen deden ook de spelers van de veertig rugbyteams die deelnamen aan het Heineken Rugby Sevens Toernooi (foto 3 en 4)Als altijd stond dit toernooi in Sportpark De Eendracht te Amsterdam garant voor toprugby, een gezellige sfeer en een flinke bierom- START C CITIZEN adidas ///s/rzs zet. Zoals gebruikelijk waren de spelers de avond voor het rugbyweekend ontvangen op de brouwerij aan de Van der Helststraat. Enthousiast aangemoedigd door hun supporters. gaven de spelers zich tijdens de wedstrijden helemaal. Tijdens de prijsuitreiking moesten zij dan ook het ereplatform als het ware 'opgehesen' worden. Net als in 1981 moest ook dit jaar de finale tussen Steep Holme en The Musketeers de beslissing brengen. Steep Holme, dat over een aantal bekende internationals beschikte, wist ook ditmaal als over- 28

Vers van 't Vat | 1982 | | pagina 27