Start A.H. Heineken doopt Nereus acht Twee winnaars in Heineken rubriek Zuidpier decor sportieve strandloop Nieuw seizoen van start gegaan voor wielrenners Voor de 10e Heineken Roei-vierkamp die op 20 en 21 maart plaatsvond waren Laga. Orca, Aegiren Nereus favoriet. Zoals al verwacht werd ging de eindzege dan ook naar een van deze favorieten en wel naar Orca uit Utrecht. Na het afleggen van alle op zaterdag te roeien afstanden, werd laat in de middag even stilgestaan bij het 10-jarig bestaan van de Heineken Roei-vierkamp. Het bestuur van Nereus had een nieuwe wedstrijd- acht de naam "A.H. Heineken" gegeven als dank voor de sponsoring door ons concern gedurende deze tien jaar. Om de doopplechtigheid te verrichten van de boot die zijn naam draagt was de heer A.H. Heineken aanwezig. In een korte speech wenste hij de nieuwe acht een behouden vaart en veel overwinningen toe. Hierna werd de doop traditiegetrouw voltrokken door water uit de Amster damse Amstel over de voorpunt van de boot te gooien. De heer Heineken sprak de historische woorden voor het eerst in de geschiedenis Heineken met Amstel te overgieten. De twee Nereusleden, die het initiatief tot dit roei-evenement hebben genomen en de organisatie vele jaren hebben begeleid, kregen een kristallen bierpul als aandenken aan dit tweede lustrum. Tijdens Indoor Brabant, dat begin maart plaatsvond in de Brabanthallen te Den Bosch, werd de Heineken rubriek verreden op de zaterdagavond. Na de vierde barrage van de Grote Prijs van Noord- Brabant eindigde onze landgenoot Henk Nooren (rechts op de foto) op de gedeelde eerste plaats samen met de Belg Jules Ceulemans. Voordat de winnaars aan de ereronde begonnen, kregen zij de door Heineken Nederland B.V. aan geboden beker uitgereikt door de heer P. A.M. Janssen (horeca manager Zuid). De 22e AAC-strandloop, de eerste grote strandloop van het jaar. bracht op 28 februari zo'n achtduizend mensen op de been. Circa vijftienhonderd hiervan waren toeschouwers die, aangelokt door het mooie weer, de verrichtingen van de wedstrijd- en trim- lopers volgden. Zij hadden vanaf de terrassen van de strandpaviljoens, die speciaal voor deze dag hun deuren hadden geopend, een prima uitzicht. Plaats van handeling was het strand bij de Zuidpier van IJmuiden. Hier moesten de deelnemers het traject naar keuze van 4 of 8 km of de halve marathon afleggen. Op de foto ziet u een lange rij gegadigden bij de Heineken jurywagen. Deze deed op deze laatste februaridag dienst als secretariaats wagen waar de inschrijving werd verzorgd. Voor de amateurwielrenners vormt de Ster van Zwolle elk jaar de opening van het seizoen. Een wielerwedstrijd die door veel renners beschouwd wordt als een goede training om in vorm te komen. De deelname is echter niet geheel vrij blijvend. De Ster van Zwolle is namelijk een A-klassieker. Dit houdt in dat volgens het reglement van de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie elke gesponsorde ploeg met zes man aan de start dient te verschijnen. Een van de 12 deelnemende ploegen op 6 maart was de Amstel wielerploeg. Hoewel met name Arie Hassink een paar aanvallen wist te plaatsen was de Amstel formatie toch niet opgewassen tegen de 'paarse brigade' zoals de ploeg van Van Erp wordt genoemd. Na onder gunstige weersomstandigheden en onder grote publieke belangstelling de 187 km door Zwolle en omstreken afgelegd te hebben, passeerde Van Erp rijder Slenderbroek als eerste de Amstel borden bij de finish. 29

Vers van 't Vat | 1982 | | pagina 29