Leiden 'leefde' in januari Prins van Oeteldonk is mr. J.Th. Kappelle (Amadeiro XXII) Dit jaar viert de stad Eindhoven haar 750-jarig bestaan. Een van de eerste festiviteiten ter gelegenheid van deze mijlpaal was het Prinsen weekend op 9 en 10 januari, waar voor alle stadsprinsen en oud-stads- prinsen van Nederland uitgenodigd waren. Circa 1400 prinsen en oud prinsen hebben hieraan gehoor gegeven. Het eerste programma onderdeel was de Prinsen-Carnaval zitting op de zaterdagavond. Een keur van artiesten trad hierbij op zodat de zitting zeer carnavalesk N. verliep. Op de zondag werd aangevangen met een Eucharistie viering, waarna -tot het concert- een grootse ontvangst plaatsvond. Elf Ne derlandse bedrijven, waaronder ons concern, zorgden er met hun kraam pjes voor dat het de gasten aan niets ontbrak, terwijl ze de laatste prinse lijke nieuwtjes uitwisselden. Een van de prinsen die met zijn gevolg aanwezig was, was Prins Amadeiro XXII, stadsprins van Oeteldonk (Den Bosch). In het dagelijks leven heet hij mr. J. Th. Kappelle en is hoofd van de concernstafdienst public relations in Amsterdam. Sinds 14 november 1981 mag hij zich stadsprins van Oeteldonk noemen. Zijn Bourgondische Prinsenpak draagt hij slechts met carnaval, zodat hij op de foto gekleed gaat in rokkostuum met Oeteldonkse steek als reistenue. Ook de heer A.H. Heineken (op de foto derde van rechts) was in Eind hoven aanwezig en wel als een van de elf ere-gasten die door de prinsen waren verkozen. Andere ere-gasten waren onder meer Willem Duys, Pe ter Post en Neelie Smit-Kroes, Chris tine Deutekom en Conny Stuart. Voor de tweede maal heeft onlangs de Promotiecom missie "Leiden Leeft" een jazzweek georganiseerd in deze stad. Van 9 tot en met 16 januari traden dagelijks diverse jazzbands op in het Waaggebouw. Een van de hoogtepunten was de Kroegentocht op de woensdag avond. Een altijd zeer geliefd evenement. De dertien deelnemende cafes in de Leidse binnenstad waren dan ook overvol. Het sluitstuk van de week werd gevormd door het Key Town Festival. Zeer bekende groepen als de Chris Barber Jazz Band en Pia Beek, brachten hun swingende nummers ten gehore in een uitverkochte Stadsgehoorzaal, waar bijna niemand meer in kon. Drieduizend mensen hadden namelijk een plaatsje weten te bemachtigen, terwijl er maar op circa twee duizend was gerekend. Zelfs in de gangen en in de deuropeningen stonden dan ook de toehoorders. Heineken had vanaf 30 december met vijf speciale spandoeken dit evenement al aangekondigd. Boven dien waren vijfhonderd affiches wijd en zijd over de stad verspreid. Ook in de Stadsgehoorzaal ontbrak ons concern niet. Verwijsbordjes naar de zalen en diverse tappunten waren hier neergezet. 29

Vers van 't Vat | 1982 | | pagina 29