Nieuwe gezichten in Amstel wielerploeg Paradisi exotic cocktail bij première Joep Meloen Subtropische sfeer in Zoeterwoude Tijdens de jaarlijkse wielerlunch stond men even stil bij de behaalde successen van de Amstel wieier ploeg in 1981. De selectie van Teun van Vliet en Harry Wolters voor het wereldkampioenschap in Praag; het behalen van het Nationaal Kampioen schap achter dernies door Teun van Vliet en een aantal klassiekeroverwinningen van Arie Hassink en Jos Alberts. Uiteraard werd ook de ploeg van ploegleider Herman Krott voor 1982 aan de pers voorgesteld. In het negentiende jaar dat Amstel een ploeg op de weg brengt, zullen zes nieuwe renners voor Amstel uitkomen: Nando Bijster,Al- bert Harren, Mathieu Hermans, Marco van der Hulst, Hans van Staten en Geert jan Theunisse. Voorts wordt de Amsteléquipe gevormd door Jos Alberts, Luciën Gödde, Arie Hassink, Henk Havik, Gerrit Möhlmann, Rik Moorman, Theo Peeters, John Pirard, Gerrie Takens, Teun van Vliet en Harry Wolters. C. Dekkers en W. Schuuring zijn de masseurs; J. de Wit en J. Spenkelink de mecaniciens. In december van het vorig jaar ging de eerste bioscoopfilm van André van Duin, "Ik ben Joep Meloen", in première in het Tuschinski Theater te Amsterdam. Bij de speciaal voor deze gelegenheid geplaatste Paradisi uitschenkstandjes, konden de hoofdrolspelers en duizend genodigden kennisma ken met deze grapefruit-cocktail. Gezien de vele enthousiaste reacties droeg Paradisi zeker bij aan de feestelijkheden. Een reportage van de première, die samenviel met het 60-jarig jubileum van het Tuschinski Theater, werd enkele dagen later door de Tros uitgezonden. De orchidee is een plant die, vanwege het klimaat, niet snel in een Nederlandse huiskamer tot bloei zal komen. Begin december was bij de afdeling planning en werkvoorbereiding in Zoeterwou- de daarentegen wel zo'n blijde gebeurtenis waar te nemen. Het was de orchidee, een Cattlyea, van de heer F.J. Robbers die spontaan begon te bloeien. De constante temperatuur van 22° C, en een hoge luchtvochtigheid vormden de ideale combinatie. Ook een goede verzorging heeft hieraan bijgedragen. De heer Robbers is namelijk lid van de Nederlandse Orchideeën Vereniging. Hij houdt derhalve het wel en wee van zijn planten goed in de gaten. Eenmaal in de veertien dagen een beetje water en een voedingsoplossing vormen, naast het al genoemde ideale klimaat, de basis. Ook het mengsel waarin de plant staat is belangrijk. Dit is geen aarde maar een combi natie van bark (boomschors) en beukeblad. Als u vragen mocht hebben over het kweken van orchideeën, dan kunt u een briefje sturen aan de heer Robbers GB 24AZ/Wou. Hij zal u graag informatie verstrekken. Op de foto ziet u hem, in de rode trui, bij de vensterbank met orchideeën. 29

Vers van 't Vat | 1982 | | pagina 29