Vis op de kant; man te water Gezellige drukte in Zuidlaren Twaalfspan steelt de show tijdens Jumping Amsterdam Na loting waren er negentig hengelaars overgebleven die op zaterdag 17 oktober mochten deelnemen aan de 18e Heineken Nationale Hengelwedstrijd. Hun poging zoveel mogelijk vis aan de haak te slaan vond plaats bij het viswater van de Hengelsportver- eniging Amsterdam aan de Plesmanlaan. Het koude weer trotserend bleven de hengelaars stand vastig hun hengels uitwerpen. Bij velen wilde de vis echter niet bijten. Tijdens een gezellige bijeenkomst op de brouwerij, organisatrice van deze wedstrijd, mocht de heer G. Beekhuizen uit Renkum uit handen van de heer G.T. Kleiberg een persoonlijke beker en de wisseltrofee in ontvapgst nemen. Hij had in totaal 636 cm vis weten te vangen. Tevens hing de heer Kleiberg bij deze gelegenheid de onfortuinlijke heer E. Visser een Heineken badlaken om de schouders. Deze controleur was tijdens een partijtje voetbal om warm te worden, door een misstap in het viswater beland. Hoewel hij door de "vissers terstond op de kant was getrokken en van drogè kleren was voorzien, hield hij er toch een nare herinnering aan over. Doordat hij zijn knie had verdraaid, ging hij terstond voor drie weken het gips in. Op de foto de grootste vis van deze dag: een exemplaar van 51 cm. Traditiegetrouw wordt elk jaar op de derde dinsdag van oktober de Zuidlaardermarkt in het Drentse plaatsje Zuidlaren georganiseerd. Voor dag en dauw vindt hier al een bedrijvige veehandel plaats. En na het loven en bieden is het dan goed eten en drinken bij de vele marktkraampjes en cafés. Dit evenement geldt zozeer als een trekpleister in de wijde omgeving dat oud en jong zich massaal naar Zuidlaren begeeft. Ook voor studentenverenigingen is het een mooie gelegenheid de 'groentjes' in te wijden. Ondanks het bar slechte weer kwamen ook dit jaar zo'n 80.000 mensen om de sfeer te proeven. Ook de nieuwkomers konden het niet missen, dank zij de verwijsborden met Heineken reclame langs alle toegangswegen. Bovendien stonden rond het centrum van de markt twintig Heineken vlaggemas- ten. Ook de cafés kennen dan gouden tijden. Zij blijven net zo lang open tot er geen bezoekers meer zijn. Dat dit wel een paar dagen (en nachten) kan duren, laat zich raden. De internationale ruitertop die ook had deelgenomen aan de Indoor Friesland, kwam tevens in actie tijdens Jumping Amsterdam. Zoals elk jaar was Heineken aanwezig met reclameborden in de piste en een grote bierstand. Ook kon het publiek dit jaar voor een drankje terecht bij de Evita- en Paradisi- stand. Een van de kwalificatiewedstrijden voor de wereldbeker was het internationale springconcours op vrijdag 30 oktober. Hierbij reed men om de Heineken Prijs. De Engelsman David Broome mocht na de barrage, met 0,49 sec. voorsprong op de Nederlander Emiel Hendriks, deze prijs uit handen van de heer A.H. Heineken in ontvangst nemen. Bovendien kreeg zijn paard de Heineken deken omgehangen. Tot ontsteltenis van de omstanders vertoonde het paard bij het horen van Nv de muziek echter' enige kuren, waardoor de beker helaas op de grond belandde. Na de prijsuitreiking ving het showprogramma aan. Dit jaar kon het paardeminnend publiek genieten van een show, verzorgd door leden van de Nederlandse Hackneyclub. Op diverse manieren aangespannen Hackneys lieten op parmantige wijze hun kunnen zien. Tot slot, als klapstuk van het show programma, reed de Heineken Bierkoets de piste in. Hij werd getrokken door een twaalfspan Friese Vol bloed merries. Wie 's zondags naar Studio Sport heeft gekeken, zal zich dit wellicht herinneren, al waren in verband met de televisie-opname voor deze gelegenheid de Heineken uitingen op de koets afgeplakt. Het optreden van koetsier De Boer uit Oenkerk met zijn span was zeer imposant.

Vers van 't Vat | 1981 | | pagina 29