KOELTAS NIET NODIG Hl El INE» (El\ 1 INDE BLOEMETJES Twee jaar geleden heeft men beslo ten hij Bral i ma S.A.R.L. in Bit ka vu (Zaire) een elektrische stoomketel aan te schaffen. Toeleverings problemen van de brandstof voor de conventionele oliegestookte stoom ketel en het relatief grote aanbod van elektrische energie die door de regionale hydrocentrale.opgewekt werd, waren hiervoor de redenen. Precies een jaar geleden heeft men deze geplaatst, die door electriciteit hoogspanning maakt (6.500 volt). Met de in oktober j.l. in gebruik genomen ketel heeft Bralima S.A.R.L. een mijlpaal bereikt. Door gebruik te maken van elektrische energie is de produktie van bier niet langer afhankelijk van de brandstof- toelevering. Volgend jaar zal in de brouwerij in Kinshasa eveneens een dergelijke ketel worden geplaatst. Daarna zal ook de brouwerij in Boma van een elektrische stoomketel worden voor zien. De foto's geven u een indruk van het transport vorig jaar. Als meest praktische vorm van vervoer had men de keus laten vallen op luchttransport. Enige technische gegevens over de installatie: De complete installatie inclusief ontgasser en 2 schakelkastenweegt 10.000 kg, heeft een stoomcapaciteit van 7,5 ton per uur en is goed voor een rendement van 98%. De freelance fotograaf die veel voor Heineken France werkt, had zich ingeschreven voor een fotoreis met col lega's naar Spitsbergen. Zelfs midden in de zomer is de temperatuur hier zodanig dat er geen koeltas nodig is om bier gekoeld te kunnen drinken. Enkele leden van de expeditie benutten de ingelaste pauzes dan ook graag om de meegebrachte voorraad aan te spreken. De rode letters, die tezamen het woord Heineken vormen, zijn een vertrouwd beeld. Menige gevel kent deze naamsaanduiding. Uitzonderlijk is het als de let ters opgebouwd zijn uit bloemen, zoals bij Heineken France in Mutzig het geval is. Om het geheel nog duidelijker te maken, heeft de bedrijfsleider van Mutzig, de heer Rosina, achter de naam Heineken nog bloemen in de vorm van een glas bier laten planten. ate- de een )m te van ;d.

Vers van 't Vat | 1981 | | pagina 9