Brug geslagen tussen nroduktie en Kantoor in Den Bosch Bedrijfsleider C. Scheltema over de brug: "Hopelijk wordt daarmee de kantoordrempelvrees overwonnen en zal de brug de afstand letterlijk en figuurlijk overbruggen|en de brouwerij en het kantoor weer een stukje dichter bij elkaar brengen." Onlangs is in Den Bosch een loop brug gebouwd tus sen het kantoor aan de Riet- veldenweg en het brouwe rijterrein aan de Zandzuig- straat. De brug bestaat uit een trappenhuis nabij het parkeerterrein en een trap penhuis op het brouwerij terrein. In het kantoor mondt de brug uit op de eer ste verdieping, dus waar de afdelingen zijn gehuisvest die het meest door het per soneel moeten worden be zocht. Ook voorziet de brug in een verbinding met de Cambrinuskelder. zodat excursie- en receptiegan- gers deze veilig kunnen bereiken. Het plan om een loopbrug over de drukke vierbaans Zandzuigerstraat te bouwen, is in 1977 ge rijpt. Toen waren namelijk gelden beschikbaar om het meer dan 20 jaar oude semi- permanente kantoor op het brouwerijterrein te ver vangen. Men wilde het be staande poortgebouw daar uitbreiden en de medische dienst, de personeeldienst, de loonadministratie en de interne dienst daarin onder brengen. De andere dien sten waren al in een eerder stadium naar het nieuwe kantoorgebouw aan de Rietveldenweg verhuisd. Bovendien zou in dit nieu we kantoor veel ruimte be schikbaar komen doordat de commercie in verband met de toentertijd te vormen horecagebieden zou ver huizen. De vrijgekomen oppervlakte op het brouwe rijterrein zou dan benut kunnen worden voor em ballage-opslag van colonne X. Met de ontwikkeling van het masterplan dat maxi maal tot verdubbeling van de brouwerij moest kunnen leiden, werd ook in deze tijd begonnen. Al deze fei ten bij elkaar hadden als ge volg dat men besloot het kantoor te integreren in de brouwerij in plaats van het bouwen van een nieuw kan toor op een steenworp af stand. Contacten met de Gemeente hierover waren positief. Onderhandelingen leerden namelijk dat de brouwerij-uitgang aan de Zandzuigerstraat een doorn in hun ogen was en vroeger min of meer per vergissing was toegestaan. Inderdaad is het voor een vrachtwa gencombinatie. vooral tij dens de spitsuren, een hek sentoer om op de weg te ko men. Het plaatsen van stop lichten was verkeerstech nisch onmogelijk. Tenslot te werd met de Gemeente overeengekomen dat de vergunning voor de bouw van de brug zou worden verleend als de brouwerij- poort voor goederen ver plaatst gaat worden naar de Rietveldenweg, terwijl Heineken op haar beurt de Oude Engelenseweg en een gemeentelijk parkeerterrein bij het brouwerijterrein mocht betrekken. Boven dien moesten dan alle privé-auto's uitsluitend rondom het kantoor worden geparkeerd en niet meer op de openbare terreinen. Het resultaat is dat nu de eerste en belangrijkste fase van de brug is gerealiseerd. In een lateer stadium wan neer een deel van de uit breidingsplannen wordt uitgevoerd, zal de brug een verbinding met de brouwe rijgebouwen krijgen. 7

Vers van 't Vat | 1981 | | pagina 7