Voor zakenreizigers onontbeerlijk Ten behoeve van personeelsleden die een het andere in ZoeterwoudeDe bureaus zakenreisgaan maken, kent Heineken twee zorgen ervoor dat elke zakenreiziger op de reisbureaus. Een daarvan is op het 2e plaats van bestemming (en weerterug) Weteringplantsoen in Amsterdam gevestigd, komt. Heineken reisbureaus Elke Heineken medewerker die een zakenreis gaat maken, dient de reis dooreen van de twee Hei neken reisbureaus te laten regelen. Hierbij dient men het bureau in te scha kelen, dat geografisch gezien het dichtst bij de eigen vestiging is gele gen. Het accent ligt op dienstreizen naar het buitenland, aangezien hier voor de meeste regelingen getroffen moeten worden. Nadat een groepsdi- recteur de reisaanvraag van de' aspi rantreiziger heeft goedgekeurd, han delt het reisbureau het reisaan vraagfor- mulieraf. In overleg met de betrokkene wordt de reis uitgestippeld. Met behulp van een boek waarin alle luchtvaart maatschappijen, vluchten en lijnen vermeld staan de meeste reizen vinden per vliegtuig plaats) wordt een zo gun stig mogelijke verbinding uitgezocht. Met name wanneer meerdere plaatsen of landen aangedaan zullen worden, is een sluitend reisschema noodzakelijk. Ook het bedrag aan geld dat volgens de geldende normen meegenomen mag worden, wordt berekend. Een op dracht aan de kassier van de plaatselij ke vestiging zorgt er vervolgens voor dat men aan de kas de mee te nemen valuta kan ophalen. In voorkomende gevallen zorgt deze afdeling ook voor hotelreserveringen, huurauto's en der gelijke faciliteiten. Vluchten en ho tels voor buitenlandse bezoekers aan onze brouwerij worden uiteraard in het land van herkomst geregeld. Om reeds geboekte vluchten te annule ren of andere te reserveren, kan de hulp van onze bureaus worden ingeroepn Afhandeling Vooral wanneer er vaneen verdere be stemming sprake is, zijn de geldigheid van het paspoort, de visuntaanvraagen de vereiste inentingen zeerbelangrijke aspectenOok deze zaken worden door de Heineken reisbureaus geregeld. Zij verzorgende visumaanvraagformulie ren en de bijbehorende garantiebrie ven van Heineken ten behoeve van de am bassades. Is er voldoende tijd tussen de visumaanvraag en de geplande reis. dan wordt de aanvraag ter afhandeling gezonden aan een van de externe reis bureaus waarmee de interne bureaus werken. Meestal is echter de termijn te kort. De medewerksters van onze reis bureaus vervoegen zich dan zelfbij de desbetreffende ambassades om te zor gen dat de officiële documenten tijdig worden verstrekt. Vanzelfsprekend kan alles beter in een vroeg stadium worden afgewikkeld dan op het laatste moment. Zoals al genoemd, wordt ook uitge zocht welke inentingen voor een be paald land noodzakelijk (en vereist) zijn. In vele landen zijn deze vaccina ties zelfs voor het kortste verblijf nodig. Als men namelijk niet over de vereiste inentingen beschikt, wordt men bij aankomst in die landen onmid dellijk op het vliegtuig terug gezet of enige tijd in quarantaine gehouden Derhalve maken de Heineken bureaus bij de medische dienst en het Instituut voor de Tropen in Amsterdam of het Havenziekenhuis in Rotterdam een af spraak voor de reizigers om gevaccin eerd te worden. Ook voor Tropenkeuringen wordt ge zorgd. Externe bureaus Het enige dat bij ons concern niet ge beurt, is het uitschrijven van de tickets. Daarom werkt men nauw samen met drie externe reisbureaus. T wee hiervan zijn in Amsterdam gevestigd, de ander in Leiden. Zij hebben ook een advise rende functie, ondermeerover voorde lige reistarie ven. Neventaak Naast de al beschreven werkzaamhe den op het gebied van het regelen van zakelijke reizen, heeft het reisbureau in Zoeterwoude nog een andere functie. Deze afdeling, onderdeel van de perso- neeldienst buitenland, verzorgt tevens de reizen van medewerkers die naarhet buitenland worden uitgezonden of gedetacheerdOok voor hen moeten de diverse regelingen worden getroffen. Een zeer belangrijk aspect hierbij is bo vendien het regelen van een werkver gunning en alles dat daar nauw mee sa menhangt Het door het vertaalbureau in Zoeterwoude) laten vertalen van di ploma's en geboorte-uittreksels uit het bevolkingsregister is hier een voor beeld vanVervolgens zorgt het bureau ervoor dat deze diploma's door het Mi nisterie van Onderwijs en de ambassa de of het consultaat worden gelegali seerd. Wie met verlof naar Nederland komt. kan op deze afdeling ook de gel digheid van het retourvisum in zijn of haar paspoort laten controleren. Met name de geldigheid van in Afrikaanse landen uitgegeven visa loopt vaak na een dag al af. In Nederland wordt dan terstond een nieuw visum, en zonodig opnieuw een werkvergunning, aange vraagd. Advies Bent u voornemens binnenkort voor het eerst een dienstreis naarhet buiten land te makendan verwijzen wij u voor verdere informatie graag naar een van de twee Heineken reisbureaus. Voor beide geldt dat u hier uitsluitend terecht kunt voorzakelijke reizen. Dus niet voor privéreizen. Heeft u echter vragen op reisgebied, dan zullen zij u waar mogelijk graag van advies die nen. 3

Vers van 't Vat | 1981 | | pagina 3