Jordaan- festival Open dag groot succes Zanderig wedstrijd toneel in Maarn Elk jaar is de Amsterdamse Jordaan de plaats waar ruim een week gefeest kan worden. Volkstoneelvoorstellingen, kermis op de Palmgracht en een drumbandfestival zijn enkele onderdelen van het traditionele Jordaanfestival dat door zijn gezellige en gemoe delijke karakter aan elk wat wils biedt. Spandoeken en parasols van Heineken en Amstel zorgden ook dit jaar tijdens deze dagen voor een feestelijke aankleding. Dinsdag 6 oktober heeft minister Zeevalking van Verkeer en Waterstaat de officiële opening van het Gouwe Aquaduct nabij Gouda verricht. Met het nieuwe aquaduct hoopt men een van de grootste verkeersknelpunten in Nederland opgeheven te hebben, 's Zaterdags voorafgaand aan de officiële opening was een open dag georganiseerd. Meer dan honderddui zend belangstellenden hebben hiervan gebruik ge maakt. Ter opluistering van deze open dag stonden onder meer een 2 kilometer lance braderie en een wielerronde als festiviteiten op het programma. Vanuit de Heineken variomaton richtte commentator Peter Knegjens het woord tot de bezoekers. Voor kinderen tot tien jaar bestond bovendien de mogelijkheid een rondrit met onze (met Pepsi Cola borden versierde) brandweerwagen te maken. De Heineken Spanwagen had middels een speciaal tekstbord op 30 september en 1 en 2 oktober de inwoners van de omliggende gemeenten op de open daa aeattendeerd. Op de zandafgraving in Maarn vindt elk jaar een wedstrijd plaats die duizenden bezoekers trekt. Dit jaar was 19 september de datum waarop dit spectaculaire evenement georganiseerd was: de nationale laadschop- kampioenschappen 1981. De 150 deelnemende laadschopmachinisten, afkomstig uit het hele land, moesten met hun grondverzetmachines diverse opdrachten uitvoeren. Het beladen vaneen vrachtwagen, het rijden van een slalom tussen pilonnen door. het optillen van een pallet met een aantal vaten erop, het graven van een gleuf en het oppakken van een op de grond liggend vat zonder zand mee te nemen waren enkele van de te volbrengen taken. Voor de dames en kinderen, die ook in groten getale aanwezig waren, waren vele attracties georganiseerd waaronder kameel- zitten en bloemschikken. Heineken was in Maarn aanwezig met parasols, vlaggen, spandoeken en buffetten, waar naast bier al onze frisdranken werden uitgeschonken. 29

Vers van 't Vat | 1981 | | pagina 29